خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

التهاب کرونا در اردبیل با بستری ۱۴۷ بیمار/۱۰ نفر از نفس افتادند

شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه تمامی مراکز درمانی در آماده‌باش هستند، اظهار کرد: تعداد بیماران بستری و به خصوص مرگ‌های کرونایی در هفته گذشته افزایش یافته و اگر به همین روند ادامه داشته باشد وارد وضعیت قرمز کرونایی خواهیم شد.

وی برگزاری هرگونه دوره همی خانوادگی را منشأ اصلی افزایش ابتلاء به کرونا در خانواده‌ها عنوان کرد و افزود: ویروس کرونا در تجمعات و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به راحتی شیوع پیدا می‌کند و ضروری است خانواده‌ها در این ایام از برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزاداری یا مهمانی‌های خانوادگی اجتناب کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: هم اکنون درصد بالایی از مراجعین و مبتلایان به کرونا یا واکسن دریافت نکرده‌اند و یا دز دوم واکسن را و این مسئله موجب انتشار ویروس و مبتلا شدن سایر هم استانی‌ها شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه در هفته جاری شاهد بستری شدن ۱۴۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان اردبیل بوده‌ایم گفت: علت افزایش قابل توجه میزان بستری‌ها تأخیر در مراجعه بیماران به مراکز درمانی استان اردبیل است و در صورت ادامه این روند رشد قابل ملاحظه‌ای را در آمار بیماران بد حال و فوتی خواهیم داشت.

وی به آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در هفته جاری نیز اشاره کرد و افزود: امروز شاهد فوت ۴ نفر دیگر از هم استانی‌هایمان در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌ایم که با احتساب آمار فوتی‌های هفته جاری تعداد جان باختگان ناشی از کرونا در استان اردبیل به ۱۰ نفر می‌رسد.

حبیب زاده ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده‌های داغدار بیماران کرونایی از آنان خواست از تجمع در آرامستان های استان اردبیل و برگزاری هرگونه مراسم ختم خودداری کرده و با مشارکت در کارهای خیرخواهانه و قرائت فاتحه روح آن عزیزان را شاد کنند.

وی از بستری شدن ۱۵ بیمار دیگر در بیمارستان‌های استان اردبیل خبر داد و افزود: هم اکنون ۲۷ بیمار بد حال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند و تمامی بخش‌های اورژانس و اضطراری کرونایی در حال تکمیل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از شهروندان خواست ضمن رعایت کامل محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی بیماری کرونا پزشکان و پرستاران را در این ایام سخت یاری کنند تا از فشار کاری کادر درمان استان اردبیل کاسته شود.

حبیب زاده بیان کرد: هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، مشگین شهر و پارس آباد در وضعیت زرد و شهرستانهای خلخال، گرمی، بیله سوار، نیر، اصلاندوز، سرعین، کوثر و نمین در وضعیت آبی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا