خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

خدمات به افراد واکسینه نشده ارائه نشود/لزوم رصد کارمندان رفسنجان

به گزارش خبرنگار مهر، احمد جمالی زاده صبح شنبه در شورای اداری شهرستان رفسنجان تاکید کرد: خوشبختانه با مدیریت خوبی که در چندماه گذشته به‌ویژه در بحث واکسیناسیون در خصوص کرونا انجام شد، امروز اولین روزی است که بعد از مدت‌ها نقطه نارنجی و قرمزی در کشور نداریم و وضعیت کرونایی شهرستان رفسنجان نیز دو هفته‌ای است که زرد شده است.

وی توضیح داد: هدف طرح مدیریت، کنترل و نظارت هوشمند کرونا از طریق تبادل اطلاعات در بستر سامانه امید انجام شده است و به‌زودی همه دستگاه‌ها به این سامانه وصل می‌شوند و بر اساس میزان واکسیناسیون، غربال‌گری و بیماری، افراد مدیریت می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بیان کرد: سال گذشته در همین زمان حدود ۸۰ درصد میزان رعایت پروتکل‌ها بود و بسیاری از جلسات برگزار نمی‌شد و در حال سپری‌کردن پیک سوم با تلفات روزانه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر در کشور بودیم و در رفسنجان روزانه بالای ۱۰ نفر تلفات داشتیم.

وی ادامه داد: اما امسال با اینکه میزان رعایت پروتکل‌ها حدود ۴۰ درصد است به برکت واکسیناسیون عمومی وضعیت بیماری در کشور کنترل شده است.

جمالی زاده با تاکید بر اینکه کسی که واکسیناسیون را انجام نداده نباید خدمت دریافت کند، یادآور شد: اولویت نخست ادارات واکسیناسیون باشد و کارمندی نباشد که واکسن نزده باشد.

وی تصریح کرد: در بحث کرونا همه دستگاه‌ها همراه باشند و همکای کنند که درگیر ویروس نشوند و در خصوص نوع امیکرون اگر غافل شویم و واکسن خود را تکمیل نکنیم ممکن است درگیر شویم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا