خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۷۷۷ هزار دوز واکسن کرونا در استان ایلام تزریق شد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کریمیان عصر شنبه در جلسه ستاد کرونا در ایلام اظهار کرد:در استان ایلام طی آبان ماه تعداد ۱۵ هزار و ۴۸۸ مورد از افراد مشکوک به کرونا نمونه گیری شده که از این رقم تعداد ۲ هزار و ۹۶۵ مورد مثبت اعلام شده است.

وی گفت: طی آبان ماه تعداد ۹۲۷نفر نیز در بیمارستانها بستری شده و متأسفانه تعداد ۳۵نفر از هم استانی‌هایمان به واسطه ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام اضافه کرد: همچنین از ابتدای آذرماه تاکنون نیز تعداد ۹ هزار و ۴۱ مورد نمونه گیری انجام شده و تعداد ۹۲۸مورد مثبت کرونا و تعداد ۴۰۸نفر در بیمارستانهای استان بستری شده و ۱۷مورد فوتی در مدت ذکر شده داشته‌ایم.

وی ادامه داد: در مقایسه با ماه گذشته تعداد نمونه گیری ۵.۴درصد افزایش، تعداد مبتلایان ۱۸.۲درصد کاهش، تعداد بستری‌ها ۲۶.۷درصد کاهش، تعداد بستری‌ موقت ۲.۲درصد افزایش و تعداد فوتی‌ها نیز ۵۰درصد کاهش داشته است.

کریمیان بیان کرد: تعداد کل واکسیناسیون انجام شده در استان تعداد ۷۷۷ هزار و ۷۱۳ دوز است.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون نوبت اول انجام شده تعداد ۴۱۲ هزار و ۲۶ دوز با ۸۷.۹ درصد جمعیت بوده است، افزود: واکسیناسیون نوبت دوم انجام شده ۳۴۷ هزار و ۹۷۴ دوز با ۷۳.۵درصد بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام بیان کرد: واکسیناسیون نوبت سوم انجام شده ۱۷ هزار و ۷۱۳ دوز بوده است.

وی گفت: میزان پوشش واکسیناسیون جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال نوبت اول در استان ۴۷ هزار و ۲۷۶ دوز با ۹۱.۴۹درصد و میزان پوشش تزریق دوز دوم تعداد ۳۷ هزار و ۳۷۸ دوز با ۷۲.۳۰درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا