خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اعتراضات گسترده در اروپا علیه محدودیت های کرونا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، اعمال محدودیت‌های کرونایی در کشورهای مختلف اروپایی با واکنش اعتراضی شهروندان قاره سبز روبرو شده و در کشورهای مختلف اروپا تظاهرات اعتراضی علیه محدودیت‌های ناشی از کرونا برقرار شده است.

در همین ارتباط گزارش شده که هزاران نفر از شهروندان آلمان در فرانکفورت برای اعتراض به اقدامات دولت به خیابان‌ها آمدند و این تظاهرات به درگیری معترضان و پلیس انجامید که در نتیجه آن تعدادی از شهروندان آلمانی نیز دستگیر شدند.

همچنین از بعدازظهر روز شنبه جمعیت زیادی از شهروندان ایتالیایی در شهر تورین تجمع کردند و خواستار پایان محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در این کشور شدند.

روز گذشته «کارل لوترباخ» وزیر بهداشت آلمان درباره موج پنجم عظیم و گسترده کرونا در این کشور به دلیل سویه «اومیکرون»، هشدار داده بود.

لوترباخ در جمع خبرنگاران در شهر «هانوفر» در این باره گفت که مطالعات در کشورهای دیگر نشان داده است که سرایت سویه اومیکرون سریع‌تر از انواع قبلی صورت می‌گیرد.

وی گفت: به نظر من نمی‌توانیم جلوی موج اومیکرون را در کشورمان بگیریم، این یک چالش بزرگ برای بیمارستان‌ها و بخش‌های مراقبت‌های ویژه ما و همچنین برای کل جامعه خواهد بود.

وزیر بهداشت آلمان از مردم این کشور خواست تا اقدامات و پروتکل‌های بهداشتی جهت مبارزه با ویروس کرونا را در طول تعطیلات کریسمس رعایت کنند و مکرراً آزمایش بدهند.

موج چهارم کرونا در آلمان در این هفته پس از اعمال محدودیت‌های شدیدتر توسط دولت شروع به تثبیت کرد اما مقامات این بار از گسترش سریع نوع اومیکرون در کشورهای همسایه نگران هستند.

مؤسسه «رابرت کخ» در این کشور در روز جمعه ۵۰ هزار و ۹۶۸ مورد جدید ابتلاء به ویروس کرونا و ۴۳۷ مورد مرگ را گزارش کرد.

این کشور در اوایل این ماه با نزدیک به ۷۵ هزار مورد ابتلاء و بیش از ۵۰۰ مرگ در یک روز بیشترین تعداد روزانه موارد ابتلاء به ویروس کرونا را ثبت کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا