خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۲ سناتور آمریکایی به کرونا مبتلا شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، دو سناتور آمریکایی از ابتلای خود به ویروس کرونا علیرغم دریافت واکسن خبر دادند.

بر اساس این گزارش، «الیزابت وارن» سناتور ایالت ماساچوست آمریکا که در قرنطینه به سر می برد در صفحه توئیتر خود نوشت که به صورت مرتب تست کرونا می داده است و در حالی که اوایل هفته تست وی منفی بوده روز یکشنبه به صورت غیرمنتظره مثبت اعلام شده است.

وی در عین حال از ابتلای خفیف خود به کرونا به دلیل دریافت واکسن خبر داد و از همه خواست که نسبت به واکسیناسیون در مقابل کرونا اقدام کنند.

از سوی دیگر، «کوری بوکر» سناتور ایالت نیوجرسی هم از ابتلای خود به ویروس کووید ۱۹ با علائم خفیف با وجود دریافت سه نوبت واکسن خبر داد.

این در حالی است که برخی کارشناسان پیش بینی کرده اند که شیوع سریع ویروس کرونای اومیکرون در سراسر آمریکا سیستم مراقبت بهداشتی این کشور را زمین گیر خواهد کرد.

در حالی که تحقیقات درباره شیوع ویروس کرونای اومیکرون در حال انجام است، به گفته کارشناسان، شیوع سریع این ویروس در سراسر آمریکا احتمالاً سیستم مراقبت بهداشتی این کشور را زمین گیر خواهد کرد.

گفته شده که انتظار می‌رود این نوع ویروس کرونا در هفته‌های آینده به سویه غالب در سراسر آمریکا تبدیل شود.

کارشناسان می‌گویند که پس از گذشت نزدیک به دو سال از یک بیماری همه گیر که باعث مرگ بیش از ۸۰۰ هزار نفر در آمریکا و فشار بیش از حد به بیمارستان‌ها شده است، سیستم درمانی آمریکا شانس چندانی برای مقابله با موج جدید کرونا ندارد، بویژه آنکه هنوز ثابت نشده که کرونای اومیکرون در برابر سویه های قبلی شدت عفونت کمتری دارد.

بر اساس داده‌های جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز، ایالات متحده در روز جمعه به طور میانگین روزانه ۱۲۱۷۰۷ مورد جدید کووید -۱۹ را ثبت کرده است. داده‌ها نشان می‌دهد که در چهارده ایالت تعداد بیماران طی هفته گذشته نسبت به هفته قبل حداقل ۱۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین مقامات بهداشتی کالیفرنیا روز جمعه گفتند که شاهد روند صعودی تعداد بستری‌ها هستند و بر نیاز به واکسیناسیون و واکسن‌های تقویت‌کننده تاکید کردند. در نیویورک نیز مقامات گفتند که بالاترین میزان بستری شدن در بیمارستان را در مقایسه با ماه‌های گذشته ثبت کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا