خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افراد بالای ۱۸ سال کرمانشاهی برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم شکیبا در جلسه ویدئو کنفرانس با رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های استان کرمانشاه اظهار کرد: به افرادی که تاکنون در تزریق واکسن کرونا تردید دارند توصیه می‌شود هرچه سریع‌تر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند زیرا افراد واکسینه نشده بیشتر در معرض ابتلای به سویه کرونا اومیکرون هستند.

وی افزود: با توجه به ورود سویه جدید اومیکرون به کشور از مردم استان کرمانشاه درخواست می‌کنیم که در شب یلدا از دورهمی‌ها دوری کنند تا شاهد همه گیری کرونا در استان نباشیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: برای رسیدن به ایمنی ناشی از واکسن بعد از تزریق دز دوم به بیش از یک ماه زمان نیاز است و برای تزریق واکسن در موعد مقرر عجله کنید.

شکیبا ادامه داد: تزریق دز سوم واکسن کرونا باید سرعت بیشتری در استان کرمانشاه انجام گیرد تا میزان ابتلاء و نیاز به بستری در آی. سی. یو و مرگ و میر به شدت کاهش پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شناسایی سویه اومیکرون کرونا در ایران با تزریق دز سوم واکسن و رعایت بیش از پیش دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانیم از این موج گذر کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه مراکز منتخب ۱۶ ساعته باید آمادگی کامل را داشته باشند، بیان کرد: اومیکرون سرایت پذیری بسیار بالایی دارد و موج ناگهانی ایجاد می‌کند که باید واکسیناسیون کرونا را جدی بگیریم.

شکیبا اضافه کرد: تمامی مدارس کرمانشاه زیر ذره بین کارشناسان بهداشتی هستند و باید بازدید از مدارس بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: فراخوان فعال و اکتیو جهت تزریق هر سه دز واکسن کرونا برای افراد بالای ۱۸ سال انجام شود و از همه مردم استان کرمانشاه می‌خواهیم برای حفظ جان خود و عزیزانشان نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا