خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

هشدار استاندار تهران نسبت به شیوع اُمیکرون/دورهمی را تعطیل کنید

به گزارش خبرنگار مهر، محسن منصوری عصر دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران از کاهش فوتی‌های ناشی از کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر شاهد شرایط مناسب از لحاظ کرونا هستیم چرا که میزان فوتی‌ها به متوسط ۱۰ نفر روزانه رسیده و همچنان رو به کاهش نیز می‌باشد.

وی گفت: نمایندگان دستگاه‌های مختلف در این جلسه نیز خود را آماده کردند تا ظرفیت مراکز تجمیعی را برای تزریق واکسن افزایش دهیم و به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها نیز ابلاغ کنیم آمادگی لازم را داشته باشند تا اگر به هر دلیلی میزان انتشار ویروس اومیکرون افزایش یافت انشاالله تدابیر لازم را داشته باشیم و دچار مشکل نشویم.

منصوری با بیان اینکه باید تدابیر جدی برای جلوگیری از شیوع مجدد سویه جدید اتخاذ شود گفت: شب یلدا گلوگاه مهمی برای مدیریت شیوع سویه‌های جدید اُمیکرون بوده و ضروری است که شهروندان برای حفظ سلامت خود از دورهمی اجتناب کنند چرا که ممکن است خسارت‌های جبران ناپذیری به وقوع بپیوندد.

استاندار تهران در خصوص تمهیدات برای پیشگیری از ویروس عنوان داشت: شیوه نامه فعالیت اصناف، مراکز ورزشی و غیره در ستاد کرونا استان طراحی و ابلاغ می‌شود تا از تجربه دوره‌های قبل استفاده شود.

وی گفت: مهم‌ترین مسئله برای مدیریت سویه جدید تزریق دز بوستر (یادآور) است که به سرعت انجام شود، ضمن اینکه صدا و سیما و رسانه‌ها نیز در جهت اطلاع رسانی اقدامات لازم را انجام دهند، همچنین مقرر شد واکسیناسیون سیار انجام شود.

استاندار تهران اظهار داشت: نگرانی نسبت به شیوع سویه جدید اُمیکرون وجود دارد چرا که سویه جدید سرعت انتشار زیادی دارد و مشاهده این ویروس نگرانی زیادی ایجاد کرده‌، از این رو تدابیر جدی اتخاذ می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا