خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واکسیناسیون کرونا ۹۰ درصد دانش آموزان اسلام آبادغرب

مجتبی عبدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امتحانات نوبت اول در تمامی مدارس شهرستان اسلام آبادغرب به صورت حضوری و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی افزود: رعایت فاصله اجتماعی، تهویه مناسب هوا، استفاده از ماسک، وجود ماده ضدعفونی در محل و رعایت تراکم جمعیت نسبت به مساحت کلاس‌ها از موارد بهداشتی است که به مدارس شهرستان اسلام آبادغرب ابلاغ شده است.

رئیس آموزش و پرورش اسلام آبادغرب تصریح کرد: ۹۰ درصد دانش‌آموزان و ۹۵ درصد فرهنگیان در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند و به دنبال واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی دانش‌آموزان هستیم مگر کسانی که به دلیل بیماری‌های خاص تزریق واکسن برای آنها ممنوع شده است.

عبدی بیان کرد: برای دانش آموزان مشکوک به کرونا در مدارس اتاق‌های قرنطینه جهت شرکت در امتحانات در نظر گرفته شده و اگر تست پی سی آر دانش آموزی مثبت باشد در فرصت دیگری امتحان گرفته می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در صورت قرمز یا نارنجی شدن وضعیت کرونایی در شهرستان اسلام آبادغرب نحوه برگزاری امتحانات به شورای مدارس واگذار می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش اسلام آباد غرب گفت: شیوع کرونا صدمات زیادی را بخش‌های مختلف کشور وارد کرده که آموزش و پرورش یکی از آن حوزه‌ها بوده و اگر بازگشایی مدارس و حضوری شدن کلاس‌های درس به صورت کامل محقق نشود دانش آموزان با افت تحصیلی مواجه می‌شوند.

عبدی افزود: برگزاری امتحانات حضوری دی ماه مقدمه‌ای برای کاهش استرس دانش آموزان و خانواده‌ها جهت شرکت در امتحانات خرداد ماه سال آینده است و با برگزاری امتحانات حضوری سنجش درستی از دانش آموزان شکل می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا