خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ورود اتباع خارجی به آذربایجان غربی ممنوع می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، علی مصطفوی عصر سه شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید ورود مسافران از مرزهای استان افزود: ازجمله این گروه‌های ۱۵ گانه می‌توان به دارندگان پروانه اقامت، روادید تحصیلی، روادیدی تجارتی و بازرگانی، روادید حق کار، روادید درمانی، روادید سرمایه گذاری و دارندگان مهر خروج در گذرنامه‌ها اشاره کرد.

وی اضافه کرد: همچنین ورود مستقیم و غیرمستقیم از هشت کشور جنوب آفریقا و چهار کشور اروپایی شامل انگلیس، فرانسه، نروژ و دانمارک تا ۱۵ روز از شنبه هفته آینده ممنوع اعلام می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: ایرانیانی هم که قصد ورود به کشور داشته باشند، باید پی سی آر منفی داشته، کارت واکسن ۲ دز ارائه داده و در مرز هم تست بدهند.

مصطفوی ادامه داد: افرادی هم که با تست مثبت کرونا قصد ورود به کشور داشته باشند، باید در مکان اقامتی تهیه شده در نقاط مرزی قرنطینه شوند تا زمانی که تست منفی خود را ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه قدرت سرایت سویه امیکرون بسیار بالاست، گفت: باید اقناع سازی مردم در راستای کمک برای جلوگیری از شیوع بیشتر این سویه با تلاش همگانی صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: رسانه‌ها نیز باید ضمن تشویق مردم به تزریق دُز سوم واکسن کرونا، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و بهداشت فردی را نیز باید در بین جامعه ترویج کنند.

مصطقوفویضافه کرد: مردم باید در کنار توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از تجمع غیرضروری به ویژه دورهمی های خانوادگی اجتناب کنند.

تاکنون تنها یک مورد از سویه امیکرون در ایران مشاهده شده است؛ در آذربایجان غربی نیز ۲ مورد مشکوک مشاهده شده ولی قطعیتی در ابتلای آنان به سویه جدید وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا