خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تزریق دز سوم برای مقابله با شیوع سویه جدید کرونا ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، سردار رسول رحیمی عصر سه شنبه در جلسه استانی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی اظهار کرد: تزریق دز سوم برای مقابله با شیوع سویه جدید کرونا ضروری است و همه مردم بالای ۱۸ سال باید با توجه به تصمیم ستاد کرونا برای جلوگیری از شیوع امیکرون در این خصوص اهتمام داشته باشند.

وی با بیان اینکه اجرای بند به بند طرح شهید سلیمانی، مهمترین راهکار برای جلوگیری از شیوع کرونا سویه امیکرون است و باید اهتمام ویژه ای در این خصوص صورت گیرد، افزود: در کنار آن، اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی از طریق رسانه‌ها، بازگشت حضور هلال احمر در مرزها و اجرای پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل از جمله مهمترین کارهایی است که برای جلوگیری از شیوع کرونا سویه امیکرون باید انجام دهیم.

معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل اضافه کرد: اگر این سویه جدید شیوع یابد با توجه به خستگی کادر درمان و سرعت ابتلای زیاد، مشکلات زیادی خواهیم داشت.

سردار رحیمی با ابراز نارضایتی از وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مرز رازی خوی ادامه داد: این امر با توجه به تردد بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت روزانه در این مرز، می‌تواند مشکل ساز باشد.

رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی مقابله با کرونا نیز در این جلسه با اشاره به اینکه عادی انگاری زمینه ساز وضعیت بسیار نامناسب در مقابله با سویه امیکرون است، گفت: این سویه به سرعت گسترش می‌یابد و شاخص‌هایی هم که محاسبه کرده ایم نشان می‌دهد که ایران در معرض خطر جدی این واریانت است.

دکتر حمید سوری افزود: تشدید موردیابی، تشویق مردم به تزریق دز سوم واکسن کرونا و حتی اجرای طرح اجباری واکسیناسیون در صورت لزوم و توجه ویژه به اجرای طرح‌های محدودیتی در مرزها از جمله مواردی است که باید مدنظر مسؤولان باشد.

وی میزان رعایت بین ۴۰ تا ۵۰ درصدی پروتکل‌ها را بسیار کم دانست و اضافه کرد: این رقم باید به میزان ۸۵ درصد برسد تا بتوانیم بر سویه جدید فائق بیاییم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا