خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تشدید فعالیت مراکز ۱۶ ساعته کرونا استان فارس

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر وحید حسینی با اعلام اینکه زیرساخت‌های لازم برای اجرای برنامه‌های عملیاتی مقابله با سویه جدید امیکرون در مجموعه سلامت استان پیش بینی شده است، گفت: قدرت سرایت پذیری امیکرون بسیار بالاست و افراد دارای علائم لازم است هر چه سریع‌تر به پزشک خانواده و یا مراکز ۱۶ ساعته منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا مراجعه کنند تا از گسترش چرخه‌های انتقال این بیماری پیشگیری شود.

او با تاکید بر اینکه ماسک زدن همچنان از ابتلای افراد به بیماری پیشگیری می‌کند، از مردم خواست تا از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی بپرهیزند.

این مقام مسؤول در حوزه سلامت فارس از افرادی که نوبت دُز سوم آنان فرا رسیده نیز خواست تا هر چه سریع‌تر با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون، ایمنی خود را در برابر این بیماری افزایش دهند و افزود: با وجود آمارهای پایین کرونا در شرایط کنونی، ورود سویه جدید بیماری، نگرانی‌ها را افزایش داده و لازم است نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، پایبندی جدی داشته باشیم.

دکتر حسینی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای دسترسی مناسب مردم استان به مراکز واکسیناسیون در فارس مهیا شده است، اعلام کرد: افراد بالای ۱۸ سال که سه ماه از تزریق واکسن آنها «انواع واکسن» گذشته است نیز می‌توانند برای دریافت واکسن نوبت دُز سوم خود به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه به بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی شبانه روز گذشته تاکنون در فارس، آمار ابتلاء در مناطق مختلف استان، علت‌های جان باختن مبتلایان، وضعیت بیماران در بخش‌های کووید ۱۹ بیمارستان‌های استان و روند بهبودی بیماران پرداخت.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا