خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

فرصت دو هفته ای برای مقابله با اومیکرون/امیدوارم شرایط تغییر نکند

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی، در حاشیه بازدید از درمانگاه آ.آودیسیان با بیان اینکه امروز روز بسیار بزرگی است، افزود: امروز به این درمانگاه خیریه که توسط هموطنان ارامنه اداره می‌شود، آمدیم تا علاوه بر تبریک به کادر بهداشت و درمان مجموعه، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این عزیزان هم قرار بگیریم.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت باید بتواند به همه مردم به ویژه هموطنان مسیحی که در همه صحنه‌ها همچون دفاع مقدس حضور داشته و همیشه حامی انقلاب اسلامی بوده اند، بهترین خدمات را ارائه دهد.

اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخ پزشکی

عین اللهی درباره آخرین جزئیات از اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخ پزشکی در کشور، گفت: اجرای این طرح در نقاط مختلف کشور متفاوت است، به طور کلی حدود ۹۳ درصد اجرایی شده و درصد کمی به دلیل زیرساخت‌ها باقی مانده است که برطرف خواهد شد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه البته در تهران وضعیت خیلی خوب نیست و طرح نزدیک به ۶۸ درصد اجرایی شده است، عنوان کرد: با تلاش همکاران شرایط بهبود پیدا می‌کند. در اجرای این طرح شرکت‌های بیمه گر همراهی بسیاری داشته و دارند اما مشکلات موجود نرم افزاری نبوده و بیشتر به سخت افزارها مربوط می‌شود.

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از شیوع سویه اومیکرون در کشور، گفت: متأسفانه این سویه انتشار بسیار وسیعی داشته و به صورت تصاعدی می‌تواند افراد را مبتلا کند. البته درصد بالای واکسیناسیون نقطه امیدی است که در کشور داریم. در تهران ۹۰ درصد دوز اول و حدود ۷۸ درصد هم هر دو دوز را دریافت کرده اند که نقطه قوت است.

دوز سوم واکسن تا حدود ۸۰ درصد از سویه اومیکرون جلوگیری می‌کند

عین اللهی ادامه داد: در دنیا ثابت شده است که دز سوم واکسن تا حدود ۸۰ درصد از سویه اومیکرون جلوگیری می‌کند. مهم‌ترین مسئله استفاده از ماسک و تزریق واکسن است. ما یک تا دو هفته طلایی داریم، معمولاً پس از سه هفته از شروع ابتلای اولیه سویه جدید وضعیت انفجاری خود را نشان می‌دهد به همین منظور و در فرصتی که داریم تزریق دوز سوم واکسن باید به سرعت انجام شود.

وزیر بهداشت در پایان با تاکید بر رعایت فاصله گذاری ها، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم وضعیت خوب کنونی را که در کشور شاهد هستیم با تلاش رسانه‌ها و همراهی مردم حفظ کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا