خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اُمیکرون هنوز به استان بوشهر نرسیده است

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد خواجه‌ئیان بعد از ظهر شنبه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان بوشهر با بیان اینکه این موضوع به معنی عدم وجود ویروس در استان نمی‌تواند باشد اظهار داشت: خوشبختانه کیت تشخیص ویروس جهش‌یافته کرونا در استان بوشهر موجود است.

وی با ابراز تشکر از آحاد مردم استان بوشهر در زمینه استقبال از واکسن کرونا افزود: در حال حاضر ۷۸۰ هزار نفر از جمعیت استان بوشهر دوز اول، ۶۸۷ هزار نفر دوز سوم و بیش از ۶۴ هزار نفر دوز سوم واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند.

خواجه‌ئیان گفت: با توجه به افزایش استقبال مردم برای دریافت دوز سوم واکسن کرونا و افزایش تراکم جمعیتی در مراکز تجمیعی واکسیناسیون، درخواست می‌شود فعالیت پایگاه‌های واکسن به روال قبل بازگردد.

وی افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب و در صورت همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی انجام واکسیناسیون خودرویی نیز امکان‌پذیر است.

این مقام مسئول بهداشتی در استان بوشهر تصریح کرد: با اقدام به‌موقع واحدهای بهداشتی از شیوع و گسترش کرونا در جمعیت دانش‌آموزی استان بوشهر جلوگیری به‌عمل‌آمده است.

دکتر خواجه‌ئیان عنوان کرد: در حال حاضر دوز اول واکسن کرونا به ۸۶.۵ درصد و دوز دوم آن به ۶۹.۷ درصد از جمعیت دانش‌آموزی بالای دوازده سال استان بوشهر تزریق‌شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان ساخت: برنامه آموزش در مدارسی که استانداردهای بهداشتی به تائید کارشناسان ما نمی‌رسد باید به شکل غیرحضوری ادامه یافته و پیشنهاد می‌کنیم برای پرهیز از شیوع ویروس جدید تا یک ماه آینده امتحانات مدارس غیرحضوری برگزار شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا