خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۵۲ بیمار جدید کرونایی در خراسان جنوبی شناسایی شد

سید محمد موسوی میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا در خراسان جنوبی ۱۰۷ هزار و ۱۶۶ آزمایش و تست کرونا انجام شده که از این تعداد ۷۰ هزار و ۵۰۹ آزمایش منفی و ۳۶ هزار و ۶۵۷ آزمایش مثبت بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز با انجام ۲۱۰ آزمایش عادی ۳۲ بیمار کرونایی شناسایی شدند که ۱۳ نفر در بیمارستان بستری و ۱۹ نفر نیز سرپایی بودند.

وی با اشاره به اینکه با انجام ۲۲۸ آزمایش سریع ۲۰ بیمار کرونایی در خراسان جنوبی شناسایی شدند، عنوان کرد: از تعداد بیمار جدید شناسایی شده ۱۶ نفر در بیرجند، دو نفر در درمیان، یک نفر در سربیشه، ۱۴ نفر در طبس، چهار نفر در نهبندان، چهار نفر از قائنات، ۹ نفر در فردوس و دو نفر در بشرویه بوده‌اند.

موسوی میرزایی با بیان اینکه ۱۵۸ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، بیان کرد: از این تعداد ۴۷ بیمار کرونا مثبت و ۱۱ نفر بستری در آی سی یو هستند.

وی با اشاره به اینکه کل موارد فوتی در خراسان جنوبی هزار و ۲۶۲ نفر بوده است، تصریح کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی در خراسان جنوبی نداشته‌ایم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: تزریق واکسن کرونا در استان به عدد یک میلیون و ۷۹ هزار و ۵۴۰ دوز رسید که از این تعداد ۵۵۱ هزار و ۷۹۱ نفر دوز اول، ۴۸۳ هزار و ۹۶۲ نفر دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

موسوی میرزایی ادامه داد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته تزریق هزار و ۹۹۹ دوز واکسن در استان انجام شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا