خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۰ درصد زنان باردار شهرضایی واکسینه شدند

سید امیر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: زمانی که ٨٠ درصد مردم دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کنند، امکان کاهش محدودیت‌ها را خواهیم داشت.

وی افزود: تاکنون بیش از ۹۳ درصد کارکنان ادارات، ۸۴ درصد اصناف و صنایع شهرستان، ۸۰ درصد زنان باردار و ۸۵ درصد جمعیت ۱۲ سال به بالا در شهرضا واکسینه شده‌اند.

فرماندار شهرضا بیان کرد: کرونا یک موضوع و پاندمی بسیار پیچیده‌ای است، تقریباً ١٠٠ سال یک بار پاندمی ها رخ می‌دهند و تاریخ بشر نشان داده است که پاندمی ها پایان پذیر هستند، با وجود تلفات و ضررهای زیاد اما بالاخره تمام می‌شوند و علت نابودی پاندمی ها علم و دانش بشر است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه برخی کشورها نتوانستند پوشش واکسیناسیون داشته باشند، گفت: با کوچک‌ترین سهل انگاری در رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، روند این بیماری افرایش می‌یابد و گریبان گیر بقیه افراد هم می‌شود.

جعفری تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری مردم توانستیم از پنج پیک کرونایی عبور کنیم تا جایی که اکنون کشور آبی رنگ است، بیشتر از ٨۵ درصد مردم واکسینه شده‌اند و امیدواریم بتوانیم حداقل تا واکسیناسیون ٩٠ درصد مردم پیش رویم.

کارمندانی که واکسن نمی‌زنند باید هر ۱۵ روز تست پی سی آر بدهند

وی با اشاره به پیوست ستاد ملی کرونا گفت: واحدهای حراست، انتظامات و امور اداری دستگاه‌ها موظف هستند برای کنترل سلامت مراجعان و کارکنان خود اقدام کنند، در صورتی که کارکنان واکسن تزریق نکنند هر ١۵ روز یک بار آزمایش PCR باید از آنها گرفته شود و نتیجه گزارش داده شود.

فرماندار شهرستان شهرضا بیان کرد: در صورت عدم ارائه تست PCR در مرحله اول غیبت در روزهایی که عدم حضور ناشی از ایجاد ممانعت است منظور می‌شود، در مرحله دوم به مدت روزهای غیبت کسر حقوق صورت می‌گیرد و در مرحله سوم افراد به هیئت رسیدگی به پرونده‌های اداری معرفی می‌شوند و اقدام به صورت قانونی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: عده کمی هستند که واکسن تزریق نکرده‌اند و برخی از آنان طبق دستور پزشک مجاز به تزریق واکسن نیستند اما همان عده کم باعث می‌شوند وضعیت سلامت و امنیت بقیه افراد جامعه هم به خطر بیافتد.

جعفری خطاب به مسئولان با اشاره به شیوع سویه اومیکرون، تصریح کرد: اطلاع رسانی گسترده در زمینه این سویه انجام شود، همچنین سازمان بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به انجام غربالگری و تست از افراد نزدیک به مبتلایان کرونا اقدام کنند و پس از شناسایی برای قرنطینه مبتلایان گام بردارند.

وی گفت: گشت‌های نظارتی، ناظران شبکه بهداشت، کارشناسان فرمانداری از دستگاه‌های دولتی به صورت سر زده و بدون اطلاع قبلی بازدید به عمل آورند، در طرح شهید سلیمانی و طرح شهدای سلامت انتظار می‌رود که از ظرفیت بسیج بیش از پیش استفاده شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا