خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری۴ بیمار جدید کرونایی در سمنان/موارد ابتلا از ۵۰هزار نفر گذشت

کامران قدس در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در ۲۴ ساعت منتهی به سه شنبه چهار بیمار قطعی کرونایی، در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان بستری شدند، بیان کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۵۰ هزار و ۱۶۳ مورد مثبت بیماری کرونا در مجموعه تحت پوشش دانشگاه شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه هم اکنون فقط سمنان در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان در وضعیت زرد قرار دارد و دیگر شهرستان‌ها همگی در وضعیت آبی هستند، افزود: مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز بیماری کرونا تاکنون به ۱۰ هزار و ۸۲۱ نفر رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه ۳۹ هزار و ۳۴۲ بیمار در این بازه زمانی به صورت سرپایی شناسایی شدند، ابراز کرد: موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید ۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به ۹ هزار و ۶۹۷ نفر رسیده است.

به گزارش مهر، استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی است در نتیجه در این استان باید گفت سمنان تنها شهرستانی است که در وضعیت زرد قرار دارد و دیگر شهرستان‌های استان شامل دامغان، شاهرود، آرادان، میامی و مهدی‌شهر و سرخه در شرایط آبی کرونایی از لحاظ رنگ بندی و محدودیت‌ها قرار دارند.

نگرانی امروز مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان، کاهش استفاده از ماسک و پروتکل‌ها است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا