خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شناسایی ۲ مورد بیمار مبتلا به امیکرون در شیراز

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید وحید حسینی در این زمینه توضیح داد: با توجه به غربالگری سلامت مسافران پروازهای بین المللی در فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب (ره) شیراز، ابتلای دو مسافر ایرانی به سویه امیکرون که از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس قصد بازگشت به کشور را داشتند و متأسفانه واکسن نیز دریافت نکرده بودند، به تأیید رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: نکته قابل توجه در این زمینه بی علامت بودن این دو فرد بوده است که موجب ضرورت افزایش توجه عمومی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به ویژه پرهیز از تماس‌های غیرضروری و دورهمی ها را ضروری می‌سازد.

دکتر سید وحید حسینی مهم‌ترین علت نگرانی نسبت به سویه امیکرون را قدرت بسیار بالای سرایت این سویه جدید اعلام کرد که موجب تشدید زنجیره‌های انتقال آن در سطح جامعه می‌شود و در این میان لازم است به نحو هوشیارانه و آگاهانه، بیش از همیشه به پروتکل‌های بهداشتی پایبند باشیم.

او با تاکید بر اینکه دریافت نوبت سوم واکسن کرونا در شرایط کنونی می‌تواند کمک بزرگی به افراد برای افزایش ایمنی در برابر سویه جدید باشد، افزود: مشارکت عمومی افراد جامعه در زمینه گسترش پوشش واکسیناسیون عمومی و به ویژه تکمیل چرخه واکسیناسیون با دریافت نوبت سوم واکسن، اکنون یک ضرورت و یک مسؤولیت همگانی است.

مقام ارشد حوزه سلامت فارس ادامه داد: در سویه جدید نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در تمامی مواقع حضور در مکان‌های عمومی و ارتباط با دیگران، پرهیز از هرگونه مهمانی خانوادگی و دورهمی، ایجاد تهویه مناسب در محیط، شست و شوی منظم دست‌ها و پرهیز از رفت و آمدهای غیرضروری، مهم‌ترین راهکارهای محافظتی و پیشگیرانه از بیماری است.

دکتر سید وحید حسینی همچنین مشارکت مسؤولان ارشد استان، تمامی ادارات و سازمان‌ها را برای مواجهه با این تهدید و کاهش آسیب‌های احتمالی ناشی از آن، ضروری خواند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تمامی مردم استان خواست تا با جدی گرفتن شرایط جدید کرونایی، در افزایش ایمنی خود در برابر این بیماری به کمک واکسیناسیون، همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مشارکت لازم را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا