خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

امتحانات مقطع اول و دوم متوسطه در کرمانشاه به صورت حضوری است

به گزارش خبرنگار مهر، مجید یزدان‌پناه بعد از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی سازمان دانش آموزی که در سالن جلسات آموزش و پرورش کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: امتحانات مقطع اول و دوم متوسطه در استان کرمانشاه با رعایت دستورالعمل‌های به صورت حضوری برگزار می‌شود و اگر ستاد ملی کرونا به دلیل شیوع سویه اومیکرون اقدام به تصمیم گیری غیرحضوری شدن امتحانات کند، آمادگی لازم برای این امر در استان کرمانشاه وجود دارد.

وی افزود: در مقطع ابتدایی امتحانات به صورت توصیفی بوده و معلم بر اساس عملکرد دانش آموزان و شناخت وضعیت تحصیلی اقدام به ارزیابی عملکرد دانش آموز خواهد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین امتحانات در مقطع اول و دوم متوسطه به صورت درون مدرسه‌ای بوده و محدودیتی در بازه زمانی برگزاری امتحانات وجود نداشته و در اختیار شورای مدرسه است.

یزدان پناه بیان کرد: امتحانات پایه نهم به صورت منطقه‌ای و پایه دوازدهم به علت امتحان افراد بزرگسال و جاماندگان تحصیلی به شکل نهایی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سلامت دانش آموزان اولویت نخست آموزش و پرورش است، گفت: رعایت دستورالعمل‌های شامل فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و ضدعفونی محل امتحانات توسط کادر آموزشی مدارس انجام می‌گیرد و خانواده‌ها در برگزاری امتحانات آموزش و پرورش را یاری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: اگر دانش آموزی به دلیل موجه در جلسه امتحان غیبت کند نمره نیم سال دوم برای دانش آموز لحاظ می‌شود و این شرایط از سالیان گذشته در حال اجرا بوده و مختص به شرایط کرونایی نیست.

یزدان پناه اضافه کرد: از دانش آموزانی که تاکنون برای دریافت واکسن کرونا اقدام نکرده‌اند درخواست می‌کنیم هرچه سریع‌تر برای حفظ سلامتی خود به مراکز بهداشتی مراجعه و واکسن کرونا را تزریق کند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا