خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

سازمان ملل متحد برای خدمت رسانی بیشتر به جامعه بشری تلاش کند

به گزارش خبرنگار مهر، در آستانه سال میلادی جدید آیت الله سید محمد تقی مدرسی خواستار فعال شدن بیشتر نقش سازمان ملل متحد و سازمان‌های وابسته آن به ویژه شورای امنیت برای خدمت رسانی بیشتر به جامعه بشری و مهار بحران‌های مختلف شدند. به خصوص مشکلات مرتبط با تغییرات اقلیمی، همه‌گیری جهانی کرونا و نیز درگیری‌های خونین همچون جنگ یمن و اتیوپی. و افزودند: «پس از جنگ جهانی دوم، رهبران جهان با حکمت و اعتبار بیشتری نسبت به آنچه رخ داده بود، عمل کردند».

همچنین عنوان کرد: «با وجود شعله‌ور شدن جنگ‌های مختلف، نقش مثبت سازمان ملل و نیز خرد رهبران جهانی از شدت این جنگ‌ها تا حدودی کم کرد».

وی بر لزوم تداوم این‌گونه سازمان‌دهی‌ها به ویژه با توجه به نقش مورد نیاز سازمان بهداشت جهانی در مقابله با همه‌گیری کرونا تاکید کرده و خاطرنشان کرد: «اگر چه به تمام اهداف و آرزوهایی که داشتند نرسیدند، اما موفق شدند درصدی از خطر این همه‌گیری را کم کنند».

آیت الله مدرسی تأکید کرد: «همگان باید بدانند سوار بر یک کشتی هستیم که اگر دچار مشکل شود همه با هم غرق خواهیم شد و باید از منافع شخصی و محدود در راستای تحقق منافع بشریت چشم‌پوشی کنیم».

آیت الله مدرسی در خاتمه بیاناتشان از علمای ادیان مختلف خواستند در مواجهه با چالش‌های موجود، نقش سازنده بیشتری ایفا کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا