خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

پرهیز مردم فارس از هرگونه تجمع و دورهمی/سرعت بالای انتشار امیکرون

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر وحید حسینی در چهارصد و شصت و هفتمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا گفت: سویه جدید امیکرون با سرعت بالایی در سطح دنیا در حال گسترش است و هرگونه سهل انگاری در این زمینه، با خطر جدی گسترش این بیماری همراه است.

او افزود: یافته‌های علمی حاصل از بررسی سویه جدید کروناویروس موسوم به «اُمیکرون» نیز ضرورت توجه به راهکارهای پیشگیرانه شامل استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی ها را مورد تاکید قرار می‌دهد که در کنترل این ویروس و قطع زنجیره انتقال آن تأثیر بسیاری دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بارش برف و باران در چند روز گذشته و حضور بسیاری از مردم در نقاط برف خیز استان، این موضوع را عاملی برای تجمع افراد در این مناطق و افزایش احتمال شیوع و ابتلاء به بیماری عنوان و اضافه کرد: متأسفانه در روزهای تعطیل آخر هفته گذشته به دلیل سفر مردم استان به شهرستان‌هایی مانند سپیدان، شاهد ایجاد ترافیک سنگین در جاده‌های استان بودیم که علاوه بر مسدود شدن این جاده، امدادرسانی به بیماران و مصدومان از سوی اورژانس ۱۱۵ را نیز با اختلال جدی مواجه کرد.

دکتر حسینی در ادامه به بررسی آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان پرداخت و با اشاره به اینکه شرایط جوی روزهای اخیر و بارندگی در سطح استان، میزان مراجعه به مراکز واکسیناسیون کرونا را کاهش داده است، از مردم استان خواست تا با حفظ همدلی و همراهی با مجموعه سلامت استان در راستای مقابله با کرونا، و با دقت نظر نسبت به اهمیت حفظ سلامت خود در شرایط کنونی، نسبت به دریافت دز سوم واکسن در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام کنند.

او راهکار نجات بخش در برابر سویه جدید را پیروی از دو توصیه مهم، شامل تزریق واکسن، در کنار توجه جدی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی عنوان کرد که تضمین کننده افزایش ایمنی جامعه در برابر کروناویروس است.

سرپرست دانشگاه در ادامه با بررسی نحوه ارائه خدمت در مراکز ۱۶ ساعته فارس، از عموم مردم استان خواست تا در صورت مشاهده علائم کرونا، به پزشک خانواده و یا مراکز ۱۶ ساعته استان مراجعه کنند تا از شدت یافتن بیماری و چرخش بیشتر ویروس کرونا در جامعه، پیشگیری شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا