خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تعداد مبتلایان و بستری‌های کرونا در ایلام تک رقمی شد

به گزارش خبرنگار مهر، جمیل صادقی فر ظهر شنبه در جلسه ستاد کرونا در استانداری ایلام ضمن تسلیت فرارسیدن دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: بخش مهمی از برنامه‌های حوزه بهداشت در راه مقابله با بیماری کرونا مزین به نام طرح محله محور حاج قاسم سلیمانی بوده که ما را در این مسیر به طور ویژه‌ای کمک نموده تا جایی که در مواقعی از سال در بین دو یا سه استان کشور بودیم که دارای شرایط وضعیت آبی بوده است.

وی گفت: تعداد ۳۹ مورد بستری موجود در بیمارستان‌های استان برای اولین بار در پنج ماه اخیر ثبت شده و امروز خوشبختانه تعداد مبتلایان و بستری‌ها در سطح استان تک‌رقمی شده است.

صادقی فر عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر در سطح کشور و استان شرایط پایداری حاکم است و شواهد مبنی بر افزایش آمار مبتلایان به کرونا وجود ندارد و بیماری تحت کنترل است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: سویه جدید اومیکرون در کشورهای اروپایی و آمریکایی شیوع پیدا کرده و به شدت در حال گسترش است و آنچه که مشهود است، سرعت سرایت پذیری و انتقال بالای بیماری است و در خصوص میزان کشندگی آن هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست.

وی گفت: اگرچه ممکن است سویه جدید اومیکرون همانند دلتا میزان کشندگی بالایی نداشته باشد، اما بار بیماری در جامعه اگر به واسطه این سویه جدید زیاد شود، در رابطه با خدمات بهداشتی درمانی که به بیماران باید ارائه شود، لازم است از آمادگی کافی و مناسبی برخوردار باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا