خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اومیکرون در سمنان گزارش نشده است/انتظار از مردم بابت دز سوم واکسن

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد رضا هاشمی شامگاه شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه در این استان هنوز اومیکرون گزارش نشده است، بیان کرد: اکید ما رعایت بیشتر پروتکل‌ها است.

وی با بیان اینکه لازم است تا برای پیشگیری و کنترل کرونا، طرح شهید سلیمانی با محوریت بسیج برگزار شود، ابراز کرد: هیچ ساده انگاری نباید در مقوله کرونا داشته باشیم وگرنه شرایط رنگ بندی کرونایی استان متغیر خواهد شد از سوی دیگر می‌بایست با همکاری و پشتیبانی کامل دستگاه‌ها طرح مقابله با کرونا صورت گرفته و به صورت شبانه روزی شرایط در استان رصد شود.

استاندار سمنان با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما در استان موضوع مهم بیماریابی است، گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی استان و متصدیان اجرای طرح‌های مقابله‌ای با کرونا تلاش کنند تا افراد مشکوک شناسایی و هر چه سریع‌تر درمان شوند.‌

هاشمی با بیان اینکه اصناف و کسبه در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نقش مهمی دارند، گفت: استمرار این روند و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی خواسته و مطالبه جدی ما و شبکه بهداشت و درمان است.

وی با بیان اینکه مقوله واکسیناسیون دومین تاکید ما است، گفت: در زمینه شاخص واکسیناسیون در استان از میانگین کشوری قدری بالاتر هستیم، اما مشاهده می‌شود که برخی استان‌ها با امکانات کمتر، در امر واکسیناسیون از ما پیشی گرفته‌اند که می‌بایست اقدامات لازم در خصوص انجام کامل واکسیناسیون در اقشار مختلف به انجام رسد.

استاندار سمنان با بیان اینکه انتظار داریم که مردم در واکسیناسیون به خصوص دز سوم فعال‌تر باشند، گفت: رسانه‌ها درباره این مهم اطلاع رسانی کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا