خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واکسیناسیون ٩١ درصد از جامعه هدف در فارس

به گزارش خبرنگار مهر، سید وحید حسینی عصر یکشنبه در شورای اداری استان فارس بیان کرد: میزان واکسیناسیون در کشور در دولت سیزدهم افزایش چشم گیری داشته و تعداد بیماران، فوتی و بستری‌ها به علت واکسیناسیون کاهش چشم گیری داشته است.

وی اضافه کرد: به علت تزریق دوز دوم در جامعه و دوز سوم در مدت زمان کوتاهی میزان ایمنی که در افراد ایجاد شده است زیاد بوده و میزان مبتلایان به کرونا نسبت به سایر کشورها کاهش چشمگیری داشته است.

حسینی ادامه داد: دو مورد ابتلاء به امیکرون در فارس شناسایی شده و سایر افرادی که مشکوک به امیکرون بودن پس از آزمایش مشخص شد این افراد به امیکرون مبتلا نیستند.

او ادامه داد: یکی از نگرانی‌های که در جامعه وجود دارد سرماخوردگی‌های خفیفی است که به افراد به پزشک مراجعه نمی‌کنند این در حالی است که ۵٩٩ نفر در فارس به کرونا مبتلا هستند که بیش از ۶٠ نفر از این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: فارس دومین استان کشور در خصوص کمترین میزان فوتی کرونا است و ٩١ درصد از جامعه مورد واکسیناسیون قرار گرفته این در حالی است که تنها ١٢ درصد از جامعه دوز سوم واکسن خود را تزریق کرده‌اند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیش از یک میلیون و ٢٠٠ هزار دوز واکسن در فارس موجود است و کمبود واکسن در استان فارس وجود ندارد این در حالی است که بعد از دوز سوم نیز این دانشگاه در نظر دارد بعد از گذشت سه الی چهار ماه نسبت به دوز یادآور یا دوز چهارم اقدام کند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا