خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۶۸ نفر از مردم شهرستان آبیک قربانی کرونا شده‌اند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی علیجانی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان آبیک اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان آبیک ۷ هزار و ۹۵۳ مورد کرونا مثبت شناسایی شده است.

وی درصد کشندگی کرونا در شهرستان آبیک را بیش از از ۲ درصد جمعیت و تعداد فوتی‌ها را ۱۶۸ نفر ذکر کرد و افزود: اخیراً درصد مثبت شدن نمونه‌های کرونا بسیار کم شده و از هر ۱۰ یا ۱۵ نفر، یک نفر مثبت مشاهده شده و در پنج ماه اخیر، موارد بستری روند کاهش داشته و فقط پنج نفر در بیمارستان دولتی شهدای آبیک بستری هستند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک ادامه داد: شهرستان آبیک پس از البرز و بوئین زهرا، رتبه سوم فوتی‌ها بر اثر ابتلاء به کرونا را دارد.

علیجانی اضافه کرد: از نظر بروز بیماری کرونا بخش مرکزی شهرستان آبیک افزایشی بوده که در بخش بشاریات هم تا هفته گذشته، فرقی نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۹۵ درصد در بخش بشاریات نوبت اول واکسیناسیون را دریافت کرده‌اند که برای نوبت دوم وضعیت خوبی دارد؛ در روستای زاغه واکسیناسیون به ۹۰ درصد نرسیده، زرگر ۸۸ درصد است و ۲۴ درصد مردم شهر خاکعلی هم واکسن نزده‌اند که باید گفت در روستاهای این بخش ۹۵ درصد واکسیناسیون انجام شده است.

این مسئول اذعان کرد: در روستاهای بخش مرکزی شهرستان آبیک ۹۳ درصد از مردم واکسینه شده‌اند که در شهرهای قشلاق، زیاران و روستای جزمه برخی از مردم نوبت اول واکسن را دریافت نکرده‌اند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک افزود: در شهرک فردوس و بنیاد شهر آبیک حدود ۸۰ درصد شهروندان، شهرک بعثت ۷۵.۶ درصد، شهرک خرم بیش از ۷۷ درصد، خیابان مطهری و صدوقی ۷۶.۵ درصد و شهرک قدس بالای ۷۷ درصد از مردم واکسینه شده‌اند.

علیجانی ادامه داد: میزان واکسیناسیون در شهر آبیک هنوز به ۸۰ درصد نرسیده و برآورد ما این است که ۱۰ درصد از مردم آبیکی در خارج از شهرستان واکسن تزریق کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در روستاهای شهرستان و بخش بشاریات آبیک ۹۸ درصد جمعیت، روستای حاجی تپه ۹۵.۸ درصد و روستای بهجت آباد ۹۳ درصد از اهالی روستاها واکسینه شده‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای دز سوم واکسن حدود ۱۰ درصد شهرستان به مراکز و پایگاه‌های بهداشتی مراجعه کرده‌اند که لازم است با تزریق این دز، سطح ایمنی علیه کرونا در شهرستان آبیک را به بیش از ۷۵ درصد برسانیم.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله ماسک زدن، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی دست‌ها برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا اُمیکرون تاکید و پویش “زدن ماسک از خانه تا خانه” را از سوی ادارات و اصناف خواستار شد.

علیجانی افزود: در آذر ماه فوتی در شهرستان آبیک نداشته‌ایم اما در دی ماه ۲ فوتی داشته‌ایم که آقایی ۸۵ ساله و خانم ۷۶ ساله بوده‌اند که هیچکدام واکسن تزریق نکرده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا