خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آغاز فعالیت پایگاه های تجمیعی و شبانه روزی واکسیناسیون در رشت

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا امام پناهی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان رشت با اشاره به شیوع سویه جدید امیکرون، اظهار کرد: شهروندان باید تزریق دُز سوم را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه از امروز پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون به تدریج بازگشایی می‌شود، گفت: این کار برای سهولت در دسترسی به مراکز واکسیناسیون و تسریع در تزریق دُز سوم انجام می‌شود.

سرپرست فرمانداری رشت در ادامه با اشاره به راه اندازی مجدد پایگاه شبانه روزی واکسیناسیون در رشت، افزود: توجه جدی به اجرای قرنطینه هوشمند و انجام بازرسی‌های مستمر از اصناف به ویژه تالارها، هایپر مارکت ها و سایر اماکن عمومی شلوغ در دستور کار نهادهای مرتبط باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه ۲۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های رشت پذیرش می‌شود، گفت: تعداد فوتی‌ها ناشی از کرونا نیز صفر است.

امام پناهی با اشاره به اینکه تاکنون ۷۵۴ هزار شهروند رشتی دُز نخست واکسن کرونا و ۷۰۶ هزار نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند، افزود: ۹۹ هزار نفر معادل ۱۱ درصد نیز دُز سوم را دریافت کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به استقبال مردم حاشیه شهر رشت و همچنین برخی مناطق روستایی از اتوبوس‌های سیار واکسیناسیون این موضوع باید در دستور کار متولیان باشد، تصریح کرد: رسانه نیز باید با اقناع سازی مردم را به تزریق واکسن تشویق کند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا