خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۹ بیمار جدید کرونایی در خراسان‌جنوبی شناسایی شد

سید محمد موسوی میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا ۱۰۸ هزار و ۷۹۲ آزمایش در خراسان‌جنوبی انجام شده است که از این تعداد ۷۱ هزار و ۸۹۵ آزمایش منفی و ۳۶ هزار و ۸۹۷ آزمایش نیز مثبت بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان‌کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۷ آزمایش انجام شده که بر اثر آن ۳۳ مورد مثبت شناسایی شده است که ۱۳ نفر بستری و ۲۰ نفر نیز سرپایی بوده است.

موسوی میرزایی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۳۳۵ آزمایش سریع انجام شده که در این آزمایش‌ها نیز ۵۶ بیمار کرونایی شناخته شده است، گفت: در مجموع طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۹ بیمار کرونایی شناسایی شده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۴ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری هستند، گفت: همچنین ۳۳ بیمار کرونا مثبت بستری داریم که هشت نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه حال دو نفر از بیماران وخیم است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته فوتی کرونایی نداشته ایم و مجموع تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس در خراسان‌جنوبی به هزار و ۲۶۹ نفر رسید.

موسوی میرزایی با اشاره به اینکه در مجموع یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۲۳ دوز واکسن در خراسان‌جنوبی تزریق شده است، ادامه‌داد: از این تعداد ۵۵۵ هزار و ۹۰۸ دوز مربوط به نوبت اول و ۴۹۲ هزار و ۲۶۲ دوز مربوط به نوبت دوم بوده است.

وی یادآور شد: همچنین از ابتدای شیوع کرونا ۳۵ هزار و ۵۹۵ نفر از کرونا بهبودی یافته و یا دوران قرنطینه خانگی را سپری می‌کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا