خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۴ بیمار جدید کرونایی در سمنان بستری شدند

کامران قدس در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در ۲۴ ساعت منتهی به سه شنبه ۱۴ بیمار قطعی کرونایی، در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان بستری شدند، بیان کرد: این در حالی است که تا ابتدای هفته روزانه چهار نفر به صورت متوسط در بیمارستان‌ها بستری می‌شدند که نشان می‌دهد آمارها دوباره رو به رشد گذاشته است /.

وی افزود: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۵۰ هزار و ۳۱۸ مورد مثبت بیماری کرونا در مجموعه تحت پوشش دانشگاه شناسایی شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه هم اکنون و در رنگ بندی جدید فقط سمنان در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان در وضعیت زرد قرار دارد و دیگر شهرستان‌ها همگی در وضعیت آبی هستند، افزود: مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز بیماری کرونا تاکنون به ۱۰ هزار و ۸۵۴ نفر رسید.

با بیان اینکه ۳۹ هزار و ۴۶۴ بیمار در این بازه زمانی به صورت سرپایی شناسایی شدند، ابراز کرد: موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید ۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به ۹ هزار و ۷۲۶ نفر رسیده است.

به گزارش مهر، استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی است همچنین باید گفت در سراسر استان، سمنان تنها شهرستانی است که در وضعیت زرد قرار دارد و دیگر شهرستان‌های استان شامل دامغان، شاهرود، آرادان، میامی و مهدی‌شهر و سرخه در شرایط آبی کرونایی از لحاظ رنگ بندی و محدودیت‌ها قرار دارند.

نگرانی امروز مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان، کاهش استفاده از ماسک و پروتکل‌ها و افزایش چشم گیر بیماری کرونا به خصوص سویه جدید امیکرون است که مسئولان اعتقاد دارند هنوز در استان سمنان دیده نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا