خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شیوع سویه اومیکرون در آذربایجان‌شرقی تحت کنترل است

به گزارش خبرگزاری مهر، عباسعلی درستی اظهار کرد: بستگان نزدیک افراد مبتلا به اومیکرون در آذربایجان شرقی در سلامت هستند و خود مبتلایان نیز در اواخر دوران قرنطینه به سر می‌برند و از وضعیت مناسبی برخوردار هستند.

وی همچنین یادآور شد: موارد بستری و ابتلاء به کرونا نیز در آذربایجان شرقی در شرایط افزایشی قرار ندارد و اکنون ۲۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

درستی افزود: روزانه آزمایش کرونای ۵۰ تا ۶۰ نفر در آذربایجان شرقی مثبت اعلام می‌شود و روزانه چهار تا ۶ فوتی کرونایی در این استان ثبت می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در پیشگیری از کرونا، گفت: دُز سوم کرونا مصونیت کامل‌تری را به افراد می بخشد؛ بر این اساس افراد نسبت به تزریق این دُز تسریع و پس از سپری شدن سه ماه از زمان دز دوم (سینوفارم، برکت، باهارت) دز سوم خود را دریافت کنند؛ البته افرادی که واکسن آسترآزینکا دریافت کرده‌اند باید پس از چهار ماه از گذشت دز دوم اقدام به دریافت مرحله سوم واکسیناسیون کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه با افزایش درصد دریافت کنندگان دز اول کرونا در استان، سرعت دریافت این مرحله کند شده است، ادامه داد: ۹۲ درصد افراد بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی دُز اول، ۸۳ تا ۸۴ درصد این افراد دُز دوم و ۱۶ درصد دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

درستی خاطر نشان کرد: ۹۳ درصد جمعیت دانش آموزی بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی و حدود ۸۰ درصد زنان باردار در آذربایجان شرقی نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا