خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

موارد بستری کرونایی در جنوب غرب خوزستان ۲ برابر شد

به گزارش خبرنگار مهر، شکرالله سلمان‌زاده پیش از ظهر امروز در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: در روز گذشته ۳ مورد مثبت قطعی مبتلا به کرونا (آبادان ۲ نفر و خرمشهر یک نفر) گزارش شده که از این تعداد، ۲ نفر به صورت سرپایی (آبادان ۲ نفر) مداوا شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان افزود: همچنین روز گذشته ۸ نفر بیمار کرونایی بستری و ۵ نفر نیز بهبود و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و مورد فوتی ثبت نشد؛ بنابراین در حال حاضر کل موارد مثبت بستری در بیمارستان‌های ما ۱۹ نفر است.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به مشاهده سویه اومیکرون و افزایش تعداد بستری در منطقه، خطر ورود به پیک ششم کرونا در منطقه احساس می‌شود، یادآور شد: اگر استفاده از ماسک در بیرون از منزل و عدم برگزاری مراسم جدی گرفته نشود پیک سهمگینی در روزهای آینده در پیش خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان تاکید کرد: افرادی که دوزهای دوم و سوم واکسن را تزریق نکرده‌اند هر چه سریع‌تر در این خصوص اقدام کنند.

به گزارش مهر، تعداد کل موارد مراجعه سرپایی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تا کنون ۳۴۰ هزار و ۵۰۱ مورد است که از این تعداد، ۱۷ هزار و ۹۸۰ نفر بستری و ۱۴ هزار و ۸۷۲ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی از بیمارستانها مرخص شده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا