خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۴۲ بیمار جدید کرونایی در گیلان بستری شدند

به گزارش خبرنگار مهر، فردین مهرابیان ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین آمارهای کرونایی گیلان، اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۴۲ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شدند.

با تأکید بر اینکه رعایت دستور العمل های بهداشتی و واکسیناسیون تنها راهکار مقابله با کرونا است، گفت: در حال حاضر ۱۵۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که حال ۳۳ نفر از آنها وخیم است.

وی با بیان اینکه ۳۱ بیمار کرونایی نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و پنج بیمار نیز امروز به این بخش منتقل شدند، افزود: شهروندان باید از هر گونه عادی انگاری نسبت به کرونا جدا پرهیز کنند.

مهرابیان در ادامه با اشاره به شیوع و شناسایی سویه کرونا با نام امیکرون در کشور و استان‌های همجوار گیلان، تأکید کرد: خطر ورود و شیوع این سویه در استان گیلان نیز وجود دارد لذا همه شهروندان باید نسبت به این هشدار جدی و شیوه نامه‌ها را رعایت کنند.

وی با تأکید بر واکسیناسیون به ویژه دُز سوم از سوی همه شهروندان، گفت: تزریق دُز سوم ایمنی را تا ۸۰ درصد افزایش می‌دهد و در صورت ابتلاء میزان بستری و درجه بیماری بسیار کم است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا