خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۷۳ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستند/ رشد ابتلای جدید

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای اعلام شده رسمی از سوی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای پنجشنبه هیچ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست نداده است.

در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۴۱ نفر مبتلای جدید و قطعی به ویروس کرونا نیز در شهرستان‌های استان سمنان شناسایی و ۲۷ نفر نیز به تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها افزوده شده است که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته افزایش ۵۰ درصدی داشته است.

در این بازه زمانی مجموعاً ۵۶ نفر با علائم مشکوک به کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه کردند که ۱۴ نفر به صورت سرپایی درمان و دوره نقاهت را در منزل خواهند گذراند چرا که نیاز به بستری آن‌ها در بیمارستان نبوده است. هم اکنون همچنین ۷۳ نفر در بیمارستان‌های استان سمنان به دلیل کرونا بستری هستند.

گفتنی است طبق اطلاع رسمی مسئولان تا بازه زمانی ۲۴ ساعت اخیر هیچ مورد امیکرون در استان سمنان مشاهده نشده است اما این به معنی رها کردن پروتکل‌های بهداشتی نیست چرا که هنوز گونه دلتا در استان قربانی می‌گیرد و تا کنون نزدیک به دو هزار نفر را به کام مرگ کشانده است.

هم اکنون دامغان، شاهرود و گرمسار، سرخه، آرادان، مهدی‌شهر و میامی در وضعیت آبی کرونایی و سمنان در وضعیت قرار دارد. گفتنی است ۹۴ درصد از جمعیت استان سمنان دز اول واکسن کرونا را زده‌اند و آمار دز دوم نیز بیش از ۸۹ درصد تا ابتدای هفته جاری اعلام شده است.

همچنان واکسیناسیون، دوری از تجمعات، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و مسائل بهداشتی اولویت و توصیه مسئولان به مردم است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا