خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بازدید ۱۲۲ هزار نفر از یادمان های دفاع مقدس کرمانشاه در سال‌جاری

یونس عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در اواخر سال جاری آماده اسکان و پذیرایی مهمانان نوروزی به صورت خانوادگی و با ماشین شخصی در اماکن راهیان نور استان کرمانشاه هستیم.

وی افزود: در خصوص اعزام اردوی راهیان نور دانش‌آموزی از استان کرمانشاه منتظر تصمیم‌گیری شورای سیاست‌گذاری از طریق ستاد مرکزی راهیان نور هستیم و آمادگی میزبانی و اعزام کاروان راهیان نور دانش‌آموزی را داریم.

رئیس سازمان اردویی و گردشگری راهیان نور سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه تصریح کرد: در سال ۹۸ تا قبل از شیوع کرونا یعنی از ابتدای سال تا دهم بهمن ماه که اعزام کاروان‌های راهیان نور انجام می‌شد ۳۵ هزار و ۷۵۱ نفر اعزام عمومی انجام شد.

عزیزی بیان کرد: ۲۹ هزار و ۶۱۶ نفر از اعزامی‌های سال ۹۸ به یادمان بازی دراز اعزام شدند که این تعداد نسبت به سال گذشته رشد کیفی و کمی داشته و تعداد ۱۱۹ هزار و ۸۳۸ نفر نیز از زیارتگاه‌های شهدای بازی دراز، مطلع الفجر، یادمان شهدای پاوه، مرصاد، شهید بهشتی و پادگان ابوذر بازدید کردند.

وی اضافه کرد: ستاد اماکن راهیان نور استان کرمانشاه در سال ۹۸ میزبان بیش از ۱۳۰ هزار نفر از کاروان‌های راهیان نور بوده و برای تمامی اقشار به خصوص دانش‌آموزان ۸۰ شب نمایش فرهنگی «با افلاکیان» که بازسازی عملیات دفاع مقدس بوده اجرا شد.

رئیس سازمان اردویی و گردشگری راهیان نور سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه با اشاره به شیوع کرونا در سال ۹۹، گفت: به دلیل آنکه برنامه‌های فرهنگی راهیان نور به صورت کامل تعطیل نشود در شرایط زرد و آبی کرونا بعضی از اردوهای راهیان نور انجام می‌گرفت که استان کرمانشاه میزبان یک هزار و ۷۰۰ نفر از زائرین بود.

عزیزی در خصوص اعزام دانش‌آموزی کاروان‌های راهیان نور در سال ۹۹، خاطرنشان کرد: در بستر فضای مجازی طرح جامعه هدف برای حدود ۴۰ هزار دانش‌آموز که باید بازدید اردوی راهیان نور انجام می‌دادند ۶ کلاس یک ساعته در سامانه علمی شاد برگزار شد.

وی افزود: برنامه‌های برگزار شده برای دانش‌آموزان در سامانه علمی شاد ۲۱۰ هزار نفر بازدید کننده داشت که برای هر یادمان یک جلسه یک ساعته به صورت آنلاین و آفلاین در نظر گرفته شد و ۵۶۵ هزار نفر از پنج یادمان بازدید کردند.

رئیس سازمان اردویی و گردشگری راهیان نور سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه در خصوص بازدید زائران در سال ۹۹ از زیارتگاه استان کرمانشاه، گفت: تعداد ۳۳ هزار و ۹۵۰ نفر از زیارتگاه‌های استان کرمانشاه بازدید کردند.

عزیزی بیان کرد: خادمین شهدا در زمان شیوع کرونا با تولید و توزیع ماسک و دستکش در جامعه به مردم خدمت کردند و در بیمارستان‌های کرونایی استان کرمانشاه برای کمک به پرستاران و کادر درمان فعالیت می‌کردند و ۲ اردوگاه راهیان نور با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی به عنوان نقاهتگاه تجهیز شد که برای رفع کمبود بیمارستان در استان کرمانشاه در نظر گرفته شدند.

وی با اشاره به اثرگذاری و تنوع برنامه‌های مجازی راهیان نور، افزود: در آینده با اعزام حضوری کاروان‌های راهیان نور و دانش‌آموزی برنامه‌های فرهنگی مجازی راهیان نور تداوم دارند.

عزیزی در خصوص اعزام کاروان‌های راهیان نور گفت: منتظر ابلاغ بخش‌نامه از سوی شورای سیاست‌گذاری راهیان نور هستیم که اگر وضعیت کرونا در کشور به زرد و آبی تبدیل شود اعزام کاروان‌های راهیان نور انجام می‌شود.

وی افزود: از ۲۱ فروردین ماه سال جاری پنج هزار و ۹۵۹ نفر در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند و در افتتاحیه خود استان کرمانشاه در بیستم آذر ماه همزمان با سالروز عملیات مطلع الفجر سه هزار و ۱۵۰ نفر در اردوی یک‌روزه یادمان مطلع الفجر شرکت کردند.

عزیزی افزود: استان کرمانشاه از ابتدای سال جاری پذیرای ۱۲۲ هزار و ۳۵۷ نفر از زائرین بوده که سهم عمده‌ای از آن مربوط به یادمان مرصاد با ۹۲ هزار و ۱۶۰ نفر است که با استقبال خوبی روبرو بود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا