خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تعداد مبتلایان به امیکرون در کاشان به ۱۴ نفر رسید

به گزارش خبرنگار مهر مهدی دلاوری بعد از ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به قدرت زیاد سرایت سویه جدید ویروس کرونا موسوم به امیکرون اظهار داشت: تعداد مبتلایان به امیکرون در کاشان به ۱۴ نفر رسید.

وی با بیان ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم ابراز داشت: این سویه نسبت به نمونه‌های قبلی قدرت سرایت بیشتری دارد و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک باید در آن اهتمام ورزید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه یکی از راه‌های کنترل شیوع ویروس کرونا واکسیناسیون است، تصریح کرد: از همشهریان کاشانی که تاکنون دزهای تکمیلی واکسن را دریافت نکرده‌اند، می‌خواهیم هر چه زودتر نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۸۴ درصد از مردم منطقه کاشان دز اول و حدود ۷۴ درصد نیز دز دوم را تزریق کرده‌اند، خاطرنشان کرد: حدود ۱۳ درصد نیز دز سوم را تزریق کرده‌اند که لازم است مردم برای دریافت دز سوم اقدام کنند.

دلاوری با اشاره به اینکه آمار واکسیناسیون مربوط به جامعه هدف بالای ۱۲ سال است، افزود: با توجه به قد را سرایت بالای امیکرون امکان شروع موج ششم شیوع ویروس کرونا وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه گام ششم طرح شهید سلیمانی به تازگی اغاز شده است، تاکید کرد: لازم است دستگاه‌های اجرایی و خدماتی همکاری لازم را برای واکسیناسیون و اجرای گام ششم طرح شهید سلیمانی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا