خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شناسایی و بستری ۳۰ بیمار جدید کرونایی در گیلان

به گزارش خبرنگار مهر، فردین مهرابیان پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت آمارهای کرونایی در استان گیلان، اظهار کرد: روند ابتلاء و بسترهای کرونایی در استان گیلان همانند روزهای گذشته نزولی است.

وی با تأکید بر پرهیز از هر گونه عادی انگاری کرونایی به واسطه نزولی بودن آمارها، گفت: شهروندان با توجه به شیوع سویه امیکرون باید دستور العمل های بهداشتی را بیش از گذشته رعایت کنند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به قدرت و سرعت سرایت سویه امیکرون و شناسایی آن در برخی استان‌های همجوار این استان، افزود: تاکنون ابتلایی با این سویه در استان گیلان شناسایی نشده اما احتمال ورود این سویه به استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه توجه به واکسیناسیون کرونا به ویژه دریافت دُز سوم باید در کنار رعایت دستورالعمل‌ها باید مورد توجه شهروندان باشد، ادامه داد: بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت گیلان از نظر رنگ بندی کرونایی نیز آبی است.

مهرابیان با اشاره به شناسایی و بستری ۳۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان، گفت: در حال حاضر مجموع بیماران کرونایی گیلان به ۱۴۵ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰۰ هزار گیلانی نیز دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، افزود: گیلان در واکسیناسیون دُز اول و دوم نیز همچنان پیشتاز در سطح کشور است و بیش از ۵ درصد جمعیت این استان نیز هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند که باید با اقدامات لازم و اقناع سازی نسبت به واکسیناسیون این افراد نیز اقدام شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا