خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تعداد مبتلایان به اُمیکرون در اصفهان به ۳۱ نفر رسید

پژمان عقدک در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت شیوع نوع اُمیکرون کرونا در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر ۳۱ نفر در این شهرستان‌ها به اُمیکرون مبتلا هستند.

وی افزود: این آمار به تفکیک شهرستان به این صورت است که در شهر اصفهان ۱۸ نفر، در فلاورجان پنج نفر، خمینی‌شهر سه نفر، مبارکه دو نفر و در شهرستان‌های بویین میاندشت، نطنز و شهرضا نیز هر کدام یک نفر به اُمیکرون مبتلا شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه سویه اُمیکرون کرونا نیز مانند دیگر سویه‌های این بیماری قابل تکثیر است، گفت: پیش بینی ما این است که از اواخر دی ماه و اوایل بهمن ماه اُمیکرون سویه غالب بیماری کرونا در اصفهان خواهد بود.

وی تصریح کرد: این بیماری در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها و همچنین عدم انجام سه دُز واکسیناسیون به صورت ابتلای خانوادگی خودنمایی خواهد کرد.

عقدک با اشاره به اینکه هر روز از یک درصد تست‌های انجام شده کرونا در اصفهان تست اُمیکرون نیز گرفته می‌شود، ادامه داد: باید توجه داشت که در حال حاضر تعداد کیت‌های تشخیص اولیه اُمیکرون در اصفهان محدود است و تشخیص نهایی نیز در تهران انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا