خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۳۰ هزار خانوار گلستانی برای تزریق واکسن کرونا مراجعه نکرده اند

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد زنگانه عصر شنبه در هشتاد و پنجمین جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا اظهارکرد: سخت گیری در خصوص اجرای واکسیناسیون بیش از پیش انجام شده و این اقدام خانه به خانه و فرد به فرد به جای مرکز به مرکز انجام خواهد شد.

استاندار گلستان افزود: تماشای مسابقات ورزشی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، رعایت نظم و فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از ازدحام و همراه داشتن کارت واکسن امکان پذیر است.

وی بیان کرد: ۲۵ تا ۳۰ هزار خانواده واجد شرایط برای تزریق واکسن مراجعه نکرده اند و از همه آنها می خواهیم واکسیناسیون را جدی بگیرند تا ایمنی جامعه در برابر شیوع احتمالی امیکرون افزایش یابد.

زنگانه گفت: مخابرات استان امکان ارسال پیامک رایگان برای واجدان شرایط دریافت دوز دوم و سوم را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی فراهم آورد.

استاندار گلستان اضافه کرد: در حال حاضر تمام شهرستان های استان در وضعیت آبی قرار دارند اما با توجه به تایید ۴۷۶ مورد امیکرون در کشور که چهار مورد آن گلستانی هستند، رعایت شیوه نامه های بهداشتی الزامی است.

وی ادامه داد: تعداد ۱۸۸ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری بوده که از این تعداد ۴۱ بیمار در icu بستری و ۱۲ بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند و در هفته گذشته تنها دو فوتی در استان داشتیم.

زنگانه گفت: تا کنون بیش از یک میلیون و ۳۳۰ هزار نفر در گلستان دوز اول واکسن را دریافت کرده و بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار شهروند هم هر دو دوز را تزریق کرده اند.

طبق گفته وی بیش از ۱۶۰ هزار گلستانی هم دوز سوم را دریافت کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا