خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اگر طرف غربی حُسن‌نیت داشته باشد می‌توانیم به توافق خوب برسیم

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز در تماس تلفنی «سوبرامانیام جایشانکارا» وزیر امور خارجه هند در خصوص مهم‌ترین مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو در پاسخ به سؤال وزیر امور خارجه هند در خصوص آخرین وضعیت مبارزه با کرونا در ایران، با اشاره به روند خوب واکسیناسیون سراسری، روند مبارزه با کرونا در ایران را مثبت ارزیابی و اظهار کرد: ما توانسته‌ایم شیوع ویروس را به خوبی کنترل کنیم و تاکنون ۸۹ درصد مردم واکسینه شده و در حال دریافت دز سوم واکسن هستند.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص افغانستان بر ضرورت تشکیل دولت فراگیر در این کشور تأکید کرد و با اشاره به کمک‌های بشردوستانه هند به افغانستان، از تدابیر و همکاری جمهوری اسلامی ایران برای انتقال این کمک‌ها در قالب گندم، دارو و واکسن کرونا به افغانستان خبر داد.

امیرعبداللهیان در خصوص مذاکرات لغو تحریم‌ها در وین با تأکید بر اینکه مذاکرات در مسیر درست جریان دارد، اظهار کرد: ما با حُسن‌نیت، اراده لازم برای رسیدن به توافق خوب را داریم و اگر طرف غربی هم این حُسن‌نیت و اراده را داشته باشد، می‌توانیم به توافق خوب برسیم.

وزیر امور خارجه هند نیز در این گفتگو به روند مبارزه با کرونا در کشورش اشاره کرد و افزود: آمار مبتلایان در هند صعودی است، اما با توجه به سرعت خوب واکسیناسیون می‌توانیم روند ابتلا را متوقف کنیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از سفر آتی وزیر امور خارجه کشورمان به هند، این سفر را یک فرصت بسیار خوب برای توسعه همکاری‌های دوجانبه عنوان کرد.

«جایشانکارا» همچنین با اشاره به کمک‌های کشورش به افغانستان، سیاست هند در خصوص افغانستان را موضع پیشین این کشور عنوان کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا