خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واکسن کرونا به اندازه کافی در استان زنجان وجود دارد

به گزارش خبرنگار مهر، محسن افشارچی صبح یکشنبه در جلسه ستاد کرونا در محل راهداری استان زنجان، با بیان اینکه ۴ بخش متولی مقابله با کووید ۱۹ هستند، گفت: یکی از بخش‌ها خطاب مردم است و بخش دیگر مدیریت ستادی، دانشگاه علوم پزشکی و بسیج هستند که در مقابله با پیشگیری کووید -۱۹ فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها سپر در مقابله با این بیماری واکسیناسیون است، اظهار کرد: تنها سپر مقابله یا سویه های مختلف کرونا به ویژه اُمیکرون واکسیناسیون است هر چند این امکان وجود دارد که طی ماه‌ها یا سال‌های آینده دارو و درمان تکمیل‌تری برای کرونا تولید شود، اما راه حل کنونی توجه به تزریق به موقع و کامل واکسن کرونا است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه باید به سمت تکمیل واکسیناسیون دُز دوم و سوم اقدام کرد، گفت: اگر ۷۵ درصد جمعیت کل استان را واکسینه شده در نظر بگیریم ۲۲۰ هزار نفر در آستانه مرگ می‌توانند قرار بگیرند ولی اگر افراد بالای ۱۲ ساله را در نظر باشد بالای ۸۵ هزار نفر در معرض خطر و مرگ هستند.

افشارچی با اشاره به اینکه مردم باید فارغ از جنس واکسن واکسیناسیون را جدی بگیرند، بیان داشت: تمامی واکسن‌ها علی الخصوص داخلی در مقابله با درگیری بیماری موثر است.

وی افزود: از مردم درخواست می‌کنم که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و از تجمع از گردهمایی‌ها و حضور در مکان پر خطر دوری کنند علی الخصوص ازمسافرت های خارج کشور پرهیز کنند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه تمام مجموعه‌های دولتی و خصوصی نسبت به موارد مثبت بیماری در مجموعه کاری حساسیت ویژه ای داشته باشند، گفت: تا زمانی که از سلامت افراد مطمئن نشده اند از حضور کارمندان در محل کار جلوگیری کنند.

افشارچی با بیان اینکه آموزش و پرورش نسبت به رعایت پروتکل‌های ستاد ملی کرونا حساس باشد، گفت: با توجه به حضوری بودن امتحانات در خصوص جداسازی صندلی، فاصله گذاری، تهویه، رعایت پروتکل‌ها و… به طور کامل و جدی صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا