خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۷۵ درصد کارمندان زنجانی ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کردند

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل رفیعی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در محل راهداری استان زنجان، گفت: طرح مدیریت، کنترل و نظارت هوشمند کرونا به منظور ایجاد تعادل در زندگی روزانه شهروندان و صیانت از سلامت آنان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن اجباری نیست، اظهار داشت: مقرر شد اشخاص و کارکنانی که ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند نسبت به ارائه پی سی آر منفی از هر ۱۵ روز اقدام کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: دستگاه‌های اجرایی نیز باید در این خصوص گزارشی را ارسال کنند که با هماهنگی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی و با در اختیار داشتن آمار لازم، برخورد با افرادی که کوتاهی می‌کنند، مد نظر قرار می‌گیرد.

رفیعی تاکید کرد: طرح مدیریت، کنترل و نظارت هوشمند کرونا در حوزه رانندگان درون شهری و برون شهری، واحدهای صنفی، مراقبت‌ها توسط دستگاه‌های مختلف اجرا شده و تنها دانشگاه‌ها و مراکز علمی از امروز وارد فاز بعدی شده‌اند.

وی با بیان اینکه فاز بندی طرح در پنج مرحله در سطح کشور اجرا شد، ابراز داشت: امروز فاز پنجم این طرح شامل مراکز علمی، آموزشی، دانشگاهی و فرهنگی در استان زنجان آغاز شده و چهار مرحله قبلی طرح با همکاری دستگاه‌های متولی استان اجرا شده است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان تصریح کرد: طبق آمار اعلام شده از حدود ۴۱ هزار کارمند فعال استان ۷۵ درصد ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کردند و ۹ درصد فقط یک دُز و هفت درصد دیگر نیز به دلایل مختلفی واکسینه نشده‌اند.

رفیعی گفت: دستگاه‌های اجرایی بیش از گذشته توجه داشته باشند، اجرای این طرح مستمر بوده و باید تزریق واکسن کارکنان تقویت شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا