خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

کاهش مهارت های حرکتی و اجتماعی نوزادان متولد دوران پاندمی

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس دیلی، این مطالعه شامل ۲۵۵ نوزاد متولد شده در بیمارستان کودکان مورگان استنلی و آلن در نیویورک بین مارس تا دسامبر ۲۰۲۰ بود.

«دنی دومیتریو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کلمبیا نیویورک، می‌گوید: «نوزادان متولدشده از مادرانی که در دوران بارداری دچار عفونت‌های ویروسی هستند، بیشتر در معرض خطر نقایص رشد عصبی هستند، بنابراین ما فکر کردیم که تغییراتی را در رشد عصبی نوزادانی که مادرانشان در دوران بارداری کووید داشته اند، پیدا کنیم.»

وی در ادامه افزود: «ما هیچ سیگنالی مبنی بر اینکه قرار گرفتن در معرض کووید در رحم با نقایص رشد عصبی مرتبط است نیافتیم. در عوض، بودن در رحم مادری که این بیماری همه گیر را تجربه کرده بود با نمرات کمی پایین‌تر در زمینه‌هایی مانند مهارت‌های حرکتی و اجتماعی برای کودک همراه بود. نتایج نشان می‌دهد که استرس زیادی که مادران باردار در این زمان‌های بی‌سابقه احساس می‌کنند، ممکن است در این زمینه نقش داشته باشد.»

دومیتریو می‌گوید: «ما فقط تغییرات کوچکی را در میانگین نمرات بین گروه‌ها مشاهده کردیم. اما این تغییرات کوچک نیازمند توجه دقیق است زیرا در سطح جمعیت، می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر سلامت عمومی داشته باشند.»

در مطالعه حاضر، محققان پاسخ‌های پرسشنامه‌ای را که پزشکان اطفال به والدین می‌دهند تا جنبه‌های رشد نوزاد، مانند ارتباطات و حرکات ظریف، حل مسئله و مهارت‌های اجتماعی را ارزیابی کنند، تجزیه و تحلیل کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا