خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

عادی انگاری منجر به شیوع مجدد کرونا می‌شود/ ضرورت استفاده از ماسک

به گزارش خبرنگار مهر، شهریار فتحی عصر امروز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان بناب با بیان اینکه بر اساس گزارش‌های ارائه شده میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روزها و هفته‌های اخیر بسیار کاهش یافته است، افزود: عادی انگاری سبب شیوع مجدد ویروس کرونا خواهد شد.

وی با اشاره به شیوع سویه ششم بیماری به صورت سریع خاطرنشان کرد: متأسفانه طی چند روز گذشته وضعیت چند شهرستان در کشور به حالت نارنجی برگشته که این مسئله به عنوان یک هشدار برای سایر شهرستان‌ها تلقی می‌شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان بناب اضافه کرد: در حال حاضر به علت سهل انگاری عده‌ای مجدداً بیماری کرونا اوج گرفته و در صورت ادامه این روند مجبور به اتخاذ پروتکل‌های سخت گیرانه خواهیم شد.

عادی انگاری منجر به شیوع مجدد کرونا می‌شود/ ضرورت استفاده از ماسک

فتحی تصریح کرد: خروجی این جلسات باید موجب کاهش مبتلایان به ویروس کرونا باشد و سمت و سوی این جلسات نباید صرفاً به ارائه آمار خلاصه شود.

وی ضمن تأکید بر ضرورت تزریق واکسن از سوی مردم از آنها خواست با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تزریق واکسن از ادامه شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

هنوز ۱۳ هزار نفر از شهروندان بنابی نسبت به تزریق واکسن اقدام نکرده‌اند

مدیر شبکه بهداشت و درمان بناب نیز در این جلسه گفت: تاکنون ۱۳ هزار نفر از شهروندان بنابی نسبت به تزریق واکسن اقدام نکرده‌اند.

بر اساس این گزارش، وحید با بیان اینکه وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان بناب تقریباً ثابت است؛ گفت: در حال حاضر ۹ بیمار کرونایی در بیمارستان امام خمنی (ره) بناب بستری هستند.

وی با اشاره به وضعیت واکسیناسیون در سطح شهرستان بناب اظهار کرد: از جمعیت ۱۴۷ هزار نفری این شهرستان در جمعیت بالای ۱۲ سال .۸۹.۳ درصد دوز اول واکسن را تزریق کرده‌اند، ۷۹.۶ درصد نیز دوز دوم را تزریق نموده و در شرایط فعلی تنها ۲۰ درصد از جمعیت واجد شرایط شهرستان دز سوم واکسن را دریافت کرده‌اند که از متوسط فرم کشوری بالاتر است.

عادی انگاری منجر به شیوع مجدد کرونا می‌شود/ ضرورت استفاده از ماسک

این مدیر مسئول حوزه درمان شهرستان بناب سپس با انتقاد از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط مردم تصریح کرد: شاهد هستیم که عده‌ای در سطح شهرستان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده‌اند و این درحالی است که استفاده از ماسک در شهرستان به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافته که حداقل بایستی آن را به ۷۰ درصد افزایش دهیم.

رضایی خاطرنشان کرد: رسانه ملی در اوج ساعات بازدید مردم به جای تبلیغ و دعوت مردم برای تزریق واکسن به تبلیغ چیپس و پفک می‌پردازد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا