خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی شناسایی شد

محمدامین ولی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان ضروری است، اظهار کرد: اکنون از ۳۱۷ بیمار ،۸۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۳۶ بیمار هم به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.

وی با اشاره به اینکه ارومیه با ۳۳ و خوی با ۱۵ بیمار جدید رکورددار بستری‌های استان در این مدت بودند، گفت: همچنین با فوت یک بیمار کرونایی دیگر در آذربایجان‌غربی، تعداد کل فوتی‌های استان به ۷ هزار ۲۴۷ نفر رسید.

ولی زاده در خصوص واکسیناسیون کرونا در استان نیز افزود: تاکنون بیش از چهار میلیون و ۹۱۷ هزار دز واکسن کرونا در استان تزریق شده که افزون بر ۲۵ هزار دز آن مربوط به شبانه روز گذشته است.

وی با تاکید بر تزریق واکسن کرونا افزود: با تزریق دز سوم واکسن کرونا، ایمنی بدن در برابر ویروس به طور مضاعف افزایش می‌یابد، با توجه به کاهش آمار ابتلاء و فوتی‌های کرونا در کشور، این شرایط نباید باعث غرور یا بی احتیاطی شود، چون امکان هجوم امیکرون در هفته‌های آتی وجود دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: سویه امیکرون کشندگی کمتری دارد، اما هنوز معلوم نیست چه عوارضی بر مبتلایان خواهد داشت، بنابراین دستورالعمل‌های بهداشتی باید همچنان به طور دقیق رعایت شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا