خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ابتلای قطعی ۱۴ نفر به سویه اومیکرون در البرز/بیماران بهبود یافتند

مهرداد بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت کرونا و سویه اومیکرون در استان البرز اظهار کرد: در مجموع شرایط وضعیت بیماری کرونا در البرز ثابت است و روند بیماران سرپایی و بستری افزایش نداشته است.

وی بیان کرد: بر این اساس اگر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و واکسیناسیون دوز سوم ادامه یابد، می‌توان امیدوار باشیم شرایط پایدار باشد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز تصریح کرد: اما با توجه به شیوع سویه اومیکرون در کشور که استان البرز از این امر مستثنی نیست و سرعت رشد بالایی دارد، اگر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ضعیف باشد این روند، می‌تواند حداقل تبدیل به روند صعودی در بیماران سرپایی شود.

وی با بیان اینکه طبق آخرین آمار ۱۴ نفر در البرز به سویه اومیکرون مبتلا شدند، خاطرنشان کرد: بر این اساس از این تعداد ۱۰ نفر به صورت سرپایی و ۴ نفر بستری و پس از بهبود از بیمارستان مرخص شدند.

بابایی گفت: بیش از ۸۰ درصد جمعیت واجد شرایط در استان دو دوز واکسن را دریافت کردند و حدوداً ۱۶ درصد معادل ۴۰۰ هزار نفر دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی متذکر شد: با توجه به شیوع سویه اومیکرون از همشهریان درخواست داریم شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت و نسبت به دریافت دوز سوم واکسن کرونا اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا