خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تعطیلی مدرسه در «یان چشمه» به دلیل شیوع آنفلوانزا

به گزارش خبرنگار مهر، سید راشد جزایری صبح چهارشنبه در جلسه ستاد استانی کرونا با بیان اینکه ۹۲ درصد از جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال استان دز اول و ۷۸ درصد دز دوم واکس کرونا را تزریق کرده اند.

وی با بیان اشاره به اینکه ۶۱ درصد از مادران باردار واکسن کرونا را تزریق کرده اند، عنوان کرد: شهرستان‌های «بروجن»، «شهرکرد» و «سامان» کمترین تزریق واکسن کرونا در بین مادران باردار را دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه ۹۶ درصد فرهنگیان چهارمحال و بختیاری واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، تصریح کرد: درصد پوشش دز سوم در استان ۱۸ درصد است.

جزایری به تأسیس آزمایش تست آنفلوانزادر چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و ادامه داد: از ۱۸۷ تست آنفلوانزاکه در استان گرفته شده ۳۱ مورد مثبت بوده است.

محموله واکسن آسترازنکا وارد استان شد

وی با بیان اینکه بیشترین مورد ابتلاء آنفلوانزادر مدارس بوده است، مطرح کرد: یک مدرسه در «یان چشمه» به دلیل شیوع آنفلوانزا تعطیل شد که ابتلاء سه دانش آموز در این مدرسه قطعی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به شناسایی ۱۷ مورد ابتلاء به امیکرون در چهارمحال و بختیاری، گفت: دو کیت شناسایی سویه امیکرون در اختیار استان قرار گرفته است.

جزایری با بیان اینکه سویه امیکرون در چهارمحال و بختیاری در حال قالب شدن است، اظهار کرد: طی دو هفته آینده ۸۰ درصد ابتلاها در استان امیکرون خواهد بود.

وی با بیان اینکه کمبود واکسن در چهارمحال و بختیاری وجود ندارد، عنوان کرد: شامگاه سه شنبه محموله واکسن آسترازنکا وارد و در استان توزیع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا