خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۶۳ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستند

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای اعلام شده رسمی از سوی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به شنبه هیچ بیمار کرونایی جان خود را از دست نداده‌اند.

در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۸۹ نفر مبتلای جدید و قطعی به ویروس کرونا نیز در شهرستان‌های استان سمنان شناسایی شد که نسبت به ابتدای هفته گذشته به صورت چشم گیری آمارها، بیشتر شده است همچنین ۲۵ نفر نیز به تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها افزوده شده است در حالی که در آخرین روز دیماه ۱۵ نفر به بستری‌ها افزوده شده بود که در این شاخص هم شاهد رشد هستیم.

در این بازه زمانی ۶۴ نفر به صورت سرپایی درمان و دوره نقاهت را در منزل خواهند گذراند چرا که نیاز به بستری آن‌ها در بیمارستان نبوده است. هم اکنون همچنین ۶۳ نفر در بیمارستان‌های استان سمنان به دلیل کرونا بستری هستند.

هم اکنون شهرستان‌های سمنان و گرمسار در وضعیت زرد کرونایی و دیگر شهرستان‌های استان سمنان در وضعیت آبی قرار دارند گفتنی است ۹۵ درصد از جمعیت استان دز اول واکسن کرونا را زده‌اند و آمار دز دوم نیز بیش از ۸۶.۵ درصد تا ابتدای هفته گذشته اعلام شده است.

همچنان واکسیناسیون، دوری از تجمعات، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و مسائل بهداشتی اولویت و توصیه مسئولان به مردم است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا