خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۳ بیمار کرونایی جدید در سمنان شناسایی شدند

کامران قدس در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در ۲۴ ساعت منتهی به یک شنبه سه بیمار قطعی کرونایی، در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان بستری شدند، بیان کرد: این در حالی است که تا ابتدای هفته گذشته آمار ابتلاء قدری بالا رفته بود.

وی افزود: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۵۰ هزار و ۹۷۳ مورد مثبت بیماری کرونا در مجموعه تحت پوشش دانشگاه شناسایی شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه هم اکنون و در رنگ بندی جدید فقط گرمسار و سمنان در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان در وضعیت زرد قرار دارد و دیگر شهرستان‌ها همگی در وضعیت آبی هستند، افزود: مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز بیماری کرونا تاکنون به ۱۰ هزار و ۹۳۲ نفر رسید.

با بیان اینکه ۴۰ هزار و ۴۱ بیمار در این بازه زمانی به صورت سرپایی شناسایی شدند، ابراز کرد: موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید ۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به ۹ هزار و ۸۱۳ نفر رسیده است.

به گزارش مهر، استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی است همچنین باید گفت در سراسر استان، سمنان و گرمسار تنها شهرستان‌هایی هستند که در وضعیت زرد قرار دارد و دیگر شهرستان‌های استان شامل دامغان، شاهرود، آرادان، میامی و مهدی‌شهر و سرخه در شرایط آبی کرونایی از لحاظ رنگ بندی و محدودیت‌ها قرار دارند.

نگرانی امروز مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان، کاهش استفاده از ماسک و پروتکل‌ها و افزایش چشم گیر بیماری کرونا به خصوص سویه جدید امیکرون است که مسئولان اعتقاد دارند هنوز در استان سمنان دیده نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا