خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ابتلای قطعی ۱۷۴ نفر به امیکرون در البرز/ آمار قطعا بیش از این است

مهرداد بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت کرونا و سویه اومیکرون در استان البرز اظهار کرد: شرایط کرونا در مورد بیماران سرپایی و بستری در البرز پایدار است اما آمار مبتلایان در دو هفته گذشته به میزان محسوسی افزایش داشته است، اگر این روند ادامه یابد می‌تواند منجر به تعداد بیماران سرپایی، بستری و حتی فوتی شود.

وی با بیان اینکه تقریباً امیکرون در کشور در حال تبدیل شدن به سویه غالب است، تصریح کرد: بر این اساس در البرز تمام مبتلایان به کرونا را به عنوان امیکرون در نظر می‌گیریم.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز بیان کرد: کیت تشخیص کرونا در البرز وجود دارد و آزمایشگاه مرجع ما قابلیت تشخیص سویه امیکرون را دارد.

وی با بیان اینکه ابتلای ۱۷۴ نفر به سویه امیکرون در البرز تأیید شده است، خاطرنشان کرد: آمار مبتلایان بیش از این تعداد است و از این به بعد پی سی آر هر شخصی مثبت شود باید به عنوان امیکرون در نظر بگیریم.

بابایی با بیان اینکه علائم سویه امیکرون شبیه سرماخوردگی است، گفت: به همین دلیل افرادی که علائم سرماخوردگی همراه با تب دارند، حتی اگر خفیف است به عنوان امیکرون در نظر بگیرند و تا بهبودی کامل قرنطینه شوند.

وی با بیان اینکه ستاد ملی کرونا تصویب کرد کودکان ۵ تا ۱۱ سال با رضایت والدین نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام نمایند، اظهار کرد: به شرط اینکه کمیته علمی کرونا نوع و دُز واکسن در سنین مختلف را تعیین کند و به صورت مرحله‌ای کودکان ۹ تا ۱۲، سپس کودکان زیر ۹ سال با رضایت والدین به صورت اختیاری نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز درباره آمار واکسیناسیون دز سوم در البرز بیان کرد: تا کنون بیش از ۲۰ درصد از شهروندان دز سوم را دریافت کردند.

وی با اشاره به دو راهکار اساسی برای پیشگیری از سویه امیکرون متذکر شد: تزریق دز سوم واکسن کرونا به عنوان واکسیناسیون کامل و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک مناسب و دوری از تجمعات به اندازه واکسن در کنترل این بیماری مؤثر است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا