خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۹ درصد جمعیت هدف در هرمزگان دوز دوم را دریافت کرده‌اند

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه نوروزیان در بیان آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در هرمزگان اظهار کرد: تاکنون یک میلیون و ۳۸۲ هزار و ۶۹۱ نفر در هرمزگان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند که معادل ۹۷.۹ درصد جمعیت مشمول واکسیناسیون استان هرمزگان است.

وی اضافه کرد: یک میلیون و ۲۳۷ هزار و ۴۲۰ نفر معادل ۸۷.۶ درصد جمعیت مشمول واکسیناسیون استان هم دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص تزریق دوز سوم کرونا در استان اظهار کرد: تاکنون ۳۵۵ هزار و ۹۱۳ نفر هم با تزریق دوز سوم، علیه کرونا واکسینه شده اند که این شمار معادل ۲۵.۱۸ درصد مشمولان واکسیناسیون کرونا در هرمزگان است.

به گفته دکتر نوروزیان، اکنون واکسن‌های آسترازنکا، سینوفارم، بهارات، برکت، اسپایکوژن و اسپوتنیک در مراکز واکسیناسیون استان تزریق می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه با توجه به غالب شدن سویه اومیکرون در هرمزگان، بهترین راه برای در امان ماندن آسیب‌های این سویه کرونا، واکسیناسیون است، تأکید کرد: از همه مردم می‌خواهیم که بشدت مراقب شیوع این بیماری باشند و با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، خود را از این بیماری صیانت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا