خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آموزش مقطع ابتدایی در شهرستان‌های قرمز و نارنجی هرمزگان مجازی شد

به گزارش خبرنگار مهر، علی رئوفی عصر شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونای هرمزگان اظهارداشت: متاسفانه این روزها شاهد تغییر رنگ‌بندی وضعیت کرونایی استان و کشور هستیم و به همین منظور لازم است مدارس مقطع ابتدایی در شهرستان‌هایی که وضعیت آن‌ها قرمز و نارنجی شده است به صورت مجازی دنبال شود.

وی افزود: در مناطق روستایی هم که تراکم جمعیت دانش‌آموزان حاضر در مدارس کم است، با تصمیم فرمانداران و ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستانی این امکان وجود دارد که کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بیان کرد: با توجه به اینکه پوشش واکسیناسیون در سطح کشور و استان هرمزگان مطلوب است تعطیلی عمومی و محدودیت‌های شدید در دستور کار نیست و استفاده از ماسک و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه در ادارات، اماکن عمومی، صنوف و فروشگاه‌های بزرگ ضروری است.

وی تاکید کرد: برگزاری هرگونه جلسه در دستگاه‌های اجرایی با حداکثر ۳۰ نفر و در مدت زمان حداکثر ۹۰ دقیقه باید انجام شود و برای کاهش میزان عوارض و آسیب‌های سویه اومیکرون کرونا، تزریق دوز سوم واکسن بسیار مهم، حیاتی و ضروری است و امیدواریم مردم هرمزگان تزریق این دوز از واکسن را هم جدی‌ بگیرند.

رئوفی عنوان‌ کرد: با توجه به واکسیناسیون ۸۵ درصدی بازاریان، تعطیلی بازار در دستور کار قرار ندارد، اما رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تهویه مناسب در صنوف بسیار ضروری است و برگزاری هرگونه مراسم با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی در استان، در فضای باز و با رعایت فاصله دو متر میان افراد باید برگزار شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا