خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۳۴۰مورد ابتلای جدید به بیماری کرونا در استان سمنان ثبت شد

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای اعلام شده رسمی از سوی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به دیروز (یکشنبه) یک بیمار مشکوک کرونایی جان خود را از دست داده است.

در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۳۴۰ نفر مبتلای جدید و قطعی به ویروس کرونا نیز در شهرستان‌های استان سمنان شناسایی شد که نسبت به انتهای هفته گذشته بیش از ۱۰۰ مورد بیشتر شده است همچنین ۱۴ نفر نیز به تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها افزوده شد.

در این بازه زمانی ۳۲۶ نفر به صورت سرپایی درمان و دوره نقاهت را در منزل خواهند گذراند چرا که نیاز به بستری آن‌ها در بیمارستان نبوده است. هم اکنون همچنین ۱۰۴ نفر در بیمارستان‌های استان سمنان به دلیل کرونا بستری هستند.

مراجعه نزدیک به ۹۰۰ نفر با علائم کرونا به مراکز درمانی موضوعی است که در تمام دوران شیوع ویروس کرونا در یک ۲۴ ساعت بی سابقه بوده است.

هم اکنون شهرستان‌های دامغان و گرمسار در وضعیت نارنجی، میامی در وضعیت آبی و دیگر شهرستان‌های استان سمنان در وضعیت زرد و یا هشدار جدی قرار دارند.

۹۵ درصد از جمعیت استان دز اول واکسن کرونا را زده‌اند و آمار دز دوم نیز بیش از ۸۷ درصد تا انتهای هفته گذشته اعلام شده است.

مواردی از امیکرون هم در استان سمنان به ثبت رسیده است همچنین با شرایط کنونی احتمالاً از ابتدای هفته آینده همه نقاط استان سمنان نارنجی شود زیرا سرعت شیوع کرونا به طرز شگفت انگیزی بالا رفته است.

همچنان واکسیناسیون، دوری از تجمعات، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و مسائل بهداشتی اولویت و توصیه مسئولان به مردم است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا